1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. MAPFRE Sigorta'dan kadın çalışanlarına destek

MAPFRE Sigorta'dan kadın çalışanlarına destek

MAPFRE Sigorta, anne, baba ve anne adayı çalışanlarını farklı İK uygulamalarıyla destekliyor.

MAPFRE Sigorta'dan kadın çalışanlarına destek

MAPFRE Sigorta, anne, baba ve anne adayı çalışanlarını farklı İK uygulamalarıyla destekliyor. Kadın çalışanlarının çocuk sahibi olduklarında kariyerlerine rahatça devam edebilmeleri için özel uygulamaları hayata geçiren MAPFRE Sigorta, kreş yardımından okulun ilk günü iznine, doğuma hazırlık kursundan koçluk desteğine kadar birçok çalışmasıyla çocuk sahibi tüm çalışanlarına tam destek sağlamayı hedefliyor.

MAPFRE Sigorta, anne, baba ve anne adayı çalışanları için uyguladığı özel İK politikalarıyla iş dünyasındaki yerlerini desteklemeyi amaçlıyor.

MAPFRE’li anne ve anne adaylarına destek

Bu uygulamalardan biri, anne adayı çalışanların bilinçli bir hamilelik geçirmeleri ve doğumla ilgili daha doğru tercihler yapabilmeleri için 18 saatten oluşan “Doğum ve Bebeğe Hazırlık Destek Programı”. MAPFRE’nin Sağlıkla Yaşam Programı kapsamında hayata geçirdiği uygulama MAPFRE çalışanlarına, hayatlarının en önemli dönemlerinden birini yaşarken de destek olmak, onların ihtiyaç duyacağı teorik ve pratik bilgiye ulaşmasını sağlamak amacı taşıyor. İstanbul’da düzenlenen ve MAPFRE tarafından karşılanan bu programa, talepte bulunan tüm çalışanlar eşleriyle birlikte katılabiliyor. İstanbul dışı bölgelerdeki çalışanlar ise kendi tercih edecekleri benzer içerikli programlar için şirketle bağlantıya geçebiliyor.

Yeni Anne Koçluk Programı ise doğum izninden yeni dönen ya da 0-4 yaş arası çocuğu olan anneler için koçluk desteği sağlıyor. İşe adaptasyonu kolaylaştırmak ve iş-özel yaşam dengesini korumak için annelere destek olmayı hedefleyen koçluk desteği dört seanstan oluşuyor ve profesyonel bir ebeveyn koçu tarafından veriliyor.

Ayrıca MAPFRE’de 0-66 ay çocuğu olan kadın çalışanlara kreş yardımı da veriliyor.

Ebeveynlere özel uygulamalar

MAPFRE Sigorta’nın özel uygulamaları sadece anne ve anne adaylarıyla sınırlı kalmıyor; ebeveyn olan tüm çalışanları de kapsıyor. Her yaştan çocuğu olan katılımcılara açık Anne-Baba Okulu ile anne-baba olmanın basit gibi görünen ancak en zorlayıcı noktalarına değinilen seminerler düzenleniyor. Ana sınıfı, 1. ve 2. Sınıf çocuğu olan ebeveynlere “okulun ilk günü izni” verilirken engelli çocuğu olanlara ise maddi destek sağlanıyor.

Etiketler :
İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler