1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. MAPFRE Vakfı'nın "Sağlıklı Yaşam Projesi"ne ödül

MAPFRE Vakfı'nın "Sağlıklı Yaşam Projesi"ne ödül

Fundación MAPFRE (MAPFRE Vakfı), Sağlıklı Yaşam Projesi ile 9. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Pazaryeri Sürdürülebilir Kalkınma Akademi Ödülleri’nin ‘sağlıklı bireyler’ kategorisinde ödüle layık görüldü

MAPFRE Vakfı'nın "Sağlıklı Yaşam Projesi"ne ödül

Fundación MAPFRE (MAPFRE Vakfı), Sağlıklı Yaşam Projesi ile 9. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Pazaryeri Sürdürülebilir Kalkınma Akademi Ödülleri’nin ‘sağlıklı bireyler’ kategorisinde ödüle layık görüldü.

Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği tarafından düzenlenen etkinlikte, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri doğrultusunda projeler ve çalışmalar gerçekleştiren kurum ve kuruluşlar ödüllendirildi. Vakfın dengeli beslenme konunda farkındalık yaratmak, 5-7 yaş aralığındaki çocukları dengeli beslenmeye teşvik etmek için 2014 yılında hayata geçirdiği Sağlıklı Yaşam Projesi kapsamında bugüne kadar Marmara Bölgesi’nde 123 ilköğretim okulunda eğitim gören 27 bin 808 çocuğa ve 1021 öğretmene ulaşıldı.

Ödüle ilişkin bir değerlendirmede bulunan MAPFRE Sigorta İç İletişim Ve Sosyal Sorumluluk Birim Yöneticisi Pınar Gökgöl Gümüş, şunları söyledi: “Öncelikle böyle bir ödüle layık görüldüğümüz için gurur duyuyoruz. Fundación MAPFRE olarak doğru beslenmenin önemini çocuklara erken yaşlarda aktararak sağlıklı nesiller yetişmesine ve obezitenin görülme sıklığının azalmasına destek olmak amacıyla hayata geçirdiğimiz Sağlıklı Yaşam Projesi kapsamında ilköğretim okullarında ana sınıfı, birinci ve ikinci sınıf öğrencilerine dengeli beslenme ve spor alışkanlıklarıyla ilgili ipuçları veren atölye çalışmaları gerçekleştirdik. Çocuklar oyunlarla, şarkılarla doğru beslenmenin ve günlük egzersizin önemini öğrenirken aynı zamanda profesyonel tiyatro oyuncularımız ile çok eğlendi. Ayrıca projemiz için özel olarak hazırlanan “Kazağın mı Küçüldü?” isimli hikâye ve aktivite kitapları da çocuklarıa ve öğretmenlere ücretsiz olarak dağıtıldı. Sağlıklı Yaşam Projesi ile gelecek nesiller için bir adım attık, hedefimiz Türkiye genelinde daha çok çocuğa ulaşmak. Bu ödülde emeği olan herkese teşekkür ediyoruz.”

Önceki ve Sonraki Haberler