1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. MAPFRE, Vauk Tünel Projesi’ni sigortaladı

MAPFRE, Vauk Tünel Projesi’ni sigortaladı

Vauk Tünel Projesi, MAPFRE Sigorta tarafından her türlü doğal afete karşı güvence altına alındı.

MAPFRE, Vauk Tünel Projesi’ni  sigortaladı

Vauk Tünel Projesi, MAPFRE Sigorta tarafından her türlü doğal afete karşı 500 milyon TL olan teminatla güvence altına alındı.

2019 yılında tamamlanması planlanan Vauk Tüneli, Bayburt-Gümüşhane sınırında yer alan, bin 875 metre rakımlı Vauk Dağı'na yapılacak. Aynı zamanda 7 bin 400 metre uzunluğundaki çift tüplü tünele toplam 14 bin 800 metre delme işlemi uygulanacak.

MAPFRE Sigorta Ticari, Endüstriyel Sigortalar Teknik ve Oto Dışı Hasar Genel Müdür Yardımcısı Ercan Eryaşar'ın, konu ile değerlendirmesi şöyle:

ercan_yasar.jpg“Türkiye’nin önemli projelerine sigorta desteği vererek ülkemizin gelişimine katkı sağlamaktan dolayı gururluyuz. Mühendislik sigortalarındaki öncülüğümüzü ve liderliğimizi, her projeye özel olarak hazırladığımız teminat kapsamları, aracılarımız ve sigorrtalarımıza direkt olarak sunduğumuz danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra hızlı, çözümcü ve uzlaşıcı servis hizmetlerimiz ile sağlıyoruz. 2016 yılında olduğu gibi 2017 yılında da Türkiye’de Mühendislik Sigortaları branşında ilk sıradaki yerimizi koruyoruz. 2018’de de böyle önemli projelere destek vererek hem ülke gelişimine katkı sağlamayı hem de pazar payımızı artırmayı hedefliyoruz.”

 

Önceki ve Sonraki Haberler