1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. MetLife 3. çeyrek sonuçlarını açıkladı

MetLife 3. çeyrek sonuçlarını açıkladı

MetLife, yüzde 69 büyüyerek 550 milyon TL sigorta prim üretimine ulaştı

MetLife 3. çeyrek sonuçlarını açıkladı

MetLife, yüzde 69 büyüyerek 550 milyon TL sigorta prim üretimine ulaştı.

Ferdi Kaza Sigorta branşında 2016 yılının aynı dönemine göre yüzde 52 büyüyerek 137 Milyon TL prim üretimine ulaştı.

Üçüncü çeyrek sonuçlarını açıklayan MetLife Emeklilik ve Hayat, sektörün üzerinde bir büyüme elde etti. Sektör Hayat Sigortalarında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 49 büyürken, MetLife sektörün üzerinde bir performans ile yüzde 76 büyüdü ve 413 Milyon TL prim üretimine ulaştı. Ferdi Kaza Sigorta branşında da şirket, sektör yüzde 21 büyürken yüzde 52 büyüyerek 137 Milyon TL prim üretimine ulaştı. Bu performans ile MetLife Emeklilik ve Hayat, hayat dışı şirketlerin de dahil olduğu pazarda geçen yıl 2. sıradaki konumundan liderliğe yükseldi.

Bireysel Emeklilik fon büyüklüğünde yüzde 29 artış, 188 bin katılımcı

Bireysel Emeklilik Sistemi’nde sektör 2017 yılı eylül ayı itibarıyla Devlet Katkısı dahil 73 Milyar TL fon büyüklüğüne ulaşırken MetLife Türkiye aynı dönemde sektörün üzerinde bir büyüme performansı göstererek devlet katkısı dahil fon büyüklüğünü %29 artırarak 1.5 Milyar TL’ye ve 188 bin katılımcıya ulaştı. 2017 yılında başlatılan “Otomatik Katılım” kapsamında ise 500’ün üzerinde firmaya hizmet vererek 65 bin çalışanı Bireysel Emeklilik Sistemi’ne dahil etti.

MetLife Türkiye Genel Müdürü Deniz Yurtseven 2017’nin üçüncü çeyreğinde MetLife Emeklilik ve Hayat’ın sergilediği performanstan duyduğu memnuniyeti vurgulayarak şöyle konuştu: “MetLife’ın, 150 yıla yakın geçmişiyle dünya çapında yakaladığı başarıları Türkiye’de de sürdürmeye devam ediyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak üzere özel olarak geliştirdiğimiz yenilikçi ürün ve hizmetlerimizi teknoloji ile harmanlayarak sektörde fark yarattığımızı, üçüncü çeyrekte elde ettiğimiz rakamlar doğruluyor. Ekonomide sağlanan güven ortamı ile birlikte istikrarlı büyümemizi sürdürerek Türkiye ekonomisine sağladığımız katkıyı giderek artırmaya devam ediyoruz.”

Yurtseven sözlerine şöyle devam etti: “Faaliyet gösterdiğimiz hayat, ferdi kaza ve bireysel emeklilik alanlarında yılın ikinci çeyreğinde olduğu gibi üçüncü çeyreğinde de sektörün üzerinde bir büyüme performansı sergiledik. Bu rakamların oluşmasında ve sektörel başarımızda; global uzmanlığımızın, yerel bilgi birikimimizin katkısı var. Bu kapsamda MetLife markasının bilinirliğini ve müşteri memnuniyetini artırarak hem yeni müşteri kazanımı hem de mevcut müşterilerimizin şirketimizde kalması konusunda dağıtım kanallarımız ve satış sonrasında hizmet veren birimlerimizle yakın iş birliği içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bildiğiniz gibi işlerimizin odağında müşterilerimiz ve onların memnuniyeti var. Amacımız müşterilerimizin şirketimizde yaşadığı deneyimi sadeleştirerek, birçok işlemi kendilerinin yapabileceği dijital bir deneyim yaşatmak. Bu bakış açısıyla yenilikçi çalışmalarımıza devam ediyoruz. Dün ve bugün olduğu gibi yarın da takım olmanın sinerji ve coşkusuyla güçlü bir ekip olarak yeni başarılara tüm çalışan ve müşterilerimizle hep birlikte koşacağız.”

Önceki ve Sonraki Haberler