1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. MetLife Türkiye ‘hayat ve ferdi kaza’da 2.’liğini korudu

MetLife Türkiye ‘hayat ve ferdi kaza’da 2.’liğini korudu

MetLife Türkiye, Hayat ve Ferdi Kaza Sigortalarında 363 Milyon TL Prim Üretimi ile sektördeki 2.’liğini korudu

MetLife Türkiye ‘hayat ve ferdi kaza’da 2.’liğini korudu

MetLife Türkiye, Hayat ve Ferdi Kaza Sigortalarında 363 Milyon TL Prim Üretimi ile sektördeki 2.’liğini korudu.

Türkiye’deki güçlü büyümesini istikrarlı bir şekilde sürdüren MetLife Türkiye, ikinci çeyrek sonuçlarına göre ilk çeyrekte olduğu gibi hayat ve ferdi kaza branşında sektörün üzerinde bir büyüme gösterdi.

MetLife Türkiye, hayat ve ferdi kaza sigortalarında, pazar %46 büyürken geçen yılın aynı dönemine göre %67 büyüyerek 363 Milyon TL prim üretimi ve %10 pazar payı ile 2. sıradaki yerini korudu.

MetLife Türkiye, 2017 yılında da lider olarak başladığı ferdi kaza branşında prim üretimini geçen yılın aynı dönemine göre %54 artırarak 96 milyon TL prim üretimine ulaştı. Hayat branşında ise, sektör %48 büyürken MetLife Türkiye %73 ile sektörün üzerinde bir büyüme sergileyerek 266 milyon TL prim üretimi ile 4’üncü sırada yer aldı.

MetLife Türkiye Genel Müdürü Deniz Yurtseven 2017’nin ikinci çeyreğinde MetLife Türkiye’nin sergilediği performanstan duyduğu memnuniyeti vurgulayarak şöyle konuştu: “MetLife, 150 yıla yakın geçmişiyle dünya çapında yakaladığı başarıları Türkiye’de de sürdürmeye devam ediyor. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak üzere özel olarak geliştirdiğimiz yenilikçi MetLife ürün ve hizmetlerimizi teknoloji ile harmanlayarak sektörde fark yarattığımızı, ikinci çeyrekte elde ettiğimiz rakamlar doğruluyor. Ekonomide sağlanan güven ortamı ile birlikte istikrarlı büyümemizi sürdürerek Türkiye ekonomisine sağladığımız katkıyı giderek artırıyoruz. Faaliyet gösterdiğimiz hayat, ferdi kaza ve bireysel emeklilik alanlarında yılın ilk çeyreğinde olduğu gibi ikinci çeyreğinde de sektörün üzerinde bir büyüme performansı sergiledik. Bu rakamların oluşmasında ve sektörel başarımızda; global uzmanlığımız, yerel bilgi birikimimiz, ana dağıtım kanalımız DenizBank başta olmak üzere BurganBank’ın da yüksek performanslarının önemli rol oynadığını belirmek istiyorum. Ayrıca müşterilerimizin yaşamlarını kolaylaştırma, onların ihtiyaç duydukları çözümleri en iyi ürün ve hizmetle karşılama konusunda belirlenen aksiyonları hayata geçirmemiz de bu başarıda etkili oldu.”

Önceki ve Sonraki Haberler