1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. MetLife’tan yeni eğitim sigortası ürünü

MetLife’tan yeni eğitim sigortası ürünü

MetLife Emeklilik ve Hayat, Koruyucu Meleğim Eğitim Sigortası ürününü geliştirdi.

MetLife’tan yeni eğitim sigortası ürünü

MetLife Emeklilik ve Hayat,Koruyucu Meleğim Eğitim Sigortası ürününü geliştirdi.

MetLife, geliştirdiği ürünle ebeveynin vefat ve sakatlık gibi hayati risklerini teminat altına alarak çocuklarının eğitimine aynı şartlarla devam edebilmesini hedefliyor.

Koruyucu Meleğim Eğitim Sigortası’nda ebeveynler toplam sigorta süresini maksimum 16 yıl olacak şekilde 4‘er yıllık paketler halinde tercih edebilecekleri gibi, sigorta süresini esnek belirleyebilirler ayrıca primleri peşin ödemeleri halinde %39’a varan indirim fırsatından faydalanabilirler.

Üründe yer alan “Eğitim Desteğim Asistanslık Paketi” ise çocuğun hem bugünkü sağlık ve kültürel gelişimine destek verecek hem de geleceğine dair bugünden doğru yönlendirilmesini sağlayacak. Koruyucu Meleğim Eğitim Sigortası Eğitim Desteğim Asistanslık Paketi kapsamında Kariyer Koçluğu, Psikolojik Danışma, Çocuklar İçin Atölye Programları, İzotomi Testi, Çocuk Sağlığı ve Tıbbi Bilgi ve Danışma, Hobi Kulüpleri indirimleri gibi birçok avantaj sağlıyor.

MetLife Emeklilik ve Hayat Genel Müdürü Deniz Yurtseven Koruyucu Meleğim Eğitim Sigortası’nın ebeveynlerin ihtiyaçları düşünülerek tasarlanan bir ürün olduğunu vurgulayarak şöyle konuştu: “MetLife olarak her zaman müşterilerimizin beklenti ve ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalarımıza yön veriyoruz. İş süreçlerimizde odağımıza insanı ve insanın ihtiyaçlarını alarak ürün geliştiriyoruz. Yenilenen kurumsal stratejimiz doğrultusunda geliştirdiğimiz bu özel üründe, ebeveynlerin sorumluluklarını hafifletmeyi ve çocuklarının geleceğine odaklanmalarını hedefledik. Çocukları için çalışan, birikim yapan, çocuklarını gelecekte iyi bir konumda görmeyi arzulayan her ebeveyn Koruyucu Meleğim Eğitim Sigortası’na sahip olabilir. Çocuklarının hem bugününde hem de hayatın beklenmedik risklerinde yanlarında olabileceğimiz özellikler ekleyerek ürünü çıkarttık. Çünkü araştırmalarımız sonunda gördük ki; müşterilerimiz birikimlerini yaparken çocuklarını, onların geleceğini ön planda tutuyor. MetLife olarak bu ihtiyaca cevap verecek nitelikte geliştirdiğimiz Koruyucu Meleğim Eğitim Sigortası’nın kapsamlı yapısı ile müşterilerimizi memnun edeceğine eminiz.” dedi.

Yurtseven ayrıca “MetLife olarak Türkiye’de faaliyette olduğumuz ilk yıldan itibaren Kurumsal Sosyal Sorumluluk projelerimizde ilk okuldan liseye kadar gençlerimizin gelişimini ve kariyerini gözeten projeler gerçekleştirmekten dolayı gururluyuz. Koruyucu Meleğim Eğitim Sigortası ile de ürünümüzü alan ebeveynler adına Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) işbirliği ile 250 çocuğun 1 yıllık eğitimine destek oluyoruz.” dedi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler