1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Michael Kasırgası 30 milyon kişiyi etkileyebilir

Michael Kasırgası 30 milyon kişiyi etkileyebilir

Michael Kasırgası'nın acil durum ilan edilen Florida, Alabama ve Georgia eyaletlerindeki 30 milyondan fazla kişiyi etkilemesi bekleniyor

Michael Kasırgası 30 milyon kişiyi etkileyebilir

ABD, geçen ay Güney ve Kuzey Karolina'yı etkisi altına alan Florence Kasırgası'nın ardından bu defa da Florida eyaletini vurması beklenen Michael Kasırgası'na hazırlanıyor.

ABD'nin Florida eyaletini bugün vurması beklenen Michael Kasırgası, saatte 225 kilometre hızı bularak, 4. kategori kasırga seviyesine ulaştı. Ulusal Kasırga Merkezi sabah saatlerinde yaptığı açıklamada, Michael'in hızının saatte 225 kilometreye ulaştığını ve kategorisinin 4'e yükseldiğini duyurdu.

KASIRGANIN ŞİDDETİNİ DAHA DA ARTTIRACAĞI ÖN GÖRÜLÜYOR

Kasırganın, şiddetini daha da artıracağı ve hızının saatte 233 kilometreyi geçerek 5. kategoriye yükselebileceği uyarısı yapılıyor.

SCOTT: TAHLİYE ZAMANI ARTIK GEÇTİ, EVLERİNİZDEN AYRILMAYIN

Florida Valisi Rick Scott, düzenlediği basın toplantısında, "Bu kasırga, Florida kıyılarını son 100 yılda vuran en kötü fırtına olabilir" değerlendirmesinde bulundu.

Daha önce eyalette yaşayan 370 bin kişi için tahliye kararı verildiğini belirten Scott, "Evlerinizden ayrılmayın. Bu, şu anda yapacağınız en kötü şey olur. Tahliye zamanı artık geçti" dedi.

30 MİLYONDAN FAZLA KİŞİNİN KASIRGADAN ETKİLENECEĞİ TAHMİN EDİLİYOR

ABD Hava Kuvvetleri, bölgedeki Tyndall Hava Kuvvetleri Üssü'nde bulunan jetlerini tahliye etti.

Michael Kasırgası'nın acil durum ilan edilen Florida, Alabama ve Georgia eyaletlerindeki 30 milyondan fazla kişiyi etkilemesi bekleniyor.(Sputnik)

 

Önceki ve Sonraki Haberler