1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Morgan Stanley: Küresel reasürörler Mexico City depremiyle yüzleşecek

Morgan Stanley: Küresel reasürörler Mexico City depremiyle yüzleşecek

Morgan Stanley yeni bir araştırma notunda, küresel reasürörlerin büyük olasılıkla 19 Eylül'de Mexico City'yi vuran 7.1 şiddetindeki depremle yüzleşeceklerini açıkladı

Morgan Stanley: Küresel reasürörler Mexico City depremiyle yüzleşecek

Morgan Stanley yeni bir araştırma notunda, küresel reasürörlerin büyük olasılıkla 19 Eylül'de Mexico City'yi vuran 7.1 şiddetindeki depremle yüzleşeceklerini  açıkladı.

Mexico City'yi vuran 7.1 şiddetindeki deprem, iki hafta içinde Meksika'da yaşanan ikinci deprem oldu. Mexico City'de yaşanan deprem yüzlerce ölüme ve bir çok binanın yıkılmasına yol açtı. Kısa süre önce ülkenin güney doğusunda meydana gelen 8,1 büyüklüğündeki deprem de en az 100 kişinin ölümüne yol açmıştı.

Morgan Stanley tarafından yayınlanan AIR Worldwide verilerine göre, 7 Eylül'de Meksika'nın Chiapas eyaletinde meydana gelen 8.1 şiddetindeki deprem, 786 milyon dolar ile 1.1 milyar doları arasında değişen tahmini sigortalı kaybına neden oldu.

Morgan Stanley, Mexico City'de evlerin küçük bir bölümünün deprem teminatı olduğunu ve bunun şehir için büyük bir savunmasızlığa işaret ettiğini kaydetti.

Açıklamaya göre, Mexico City depreminden beklenen sigortalı kayıpları tahmin etmek henüz erken olsa da depremden etkilenen ve daha yoğun nüfuslu bir bölge olması nedeniyle Chiapas'ta çok daha yüksek kayıplar ortaya çıkması olası.

 

Önceki ve Sonraki Haberler