1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. Müşteri Dijital Deneyiminde Anadolu Sigorta'ya İki Ödül

Müşteri Dijital Deneyiminde Anadolu Sigorta'ya İki Ödül

 Anadolu Sigorta, Turbojet ile “Müşteri Deneyimine İnovatif Yaklaşımlar” kategorisinde “Büyük Düşünce” ödülü, 7/24 Sağlık Danışmanlığı ile de “Dijital Müşteriye Yaratılan Deneyim ve Süreç Entegrasyonu” kategorisinde “İyi Fikir” ödülünün sahibi oldu

Müşteri Dijital Deneyiminde Anadolu Sigorta'ya İki Ödül

Türkiye'nin önde gelen markalarının yarıştığı Müşteri Deneyimi Arenası ödülleri sahiplerini buldu.  Anadolu Sigorta, Turbojet ile “Müşteri Deneyimine İnovatif Yaklaşımlar” kategorisinde “Büyük Düşünce” ödülü, 7/24 Sağlık Danışmanlığı ile de “Dijital Müşteriye Yaratılan Deneyim ve Süreç Entegrasyonu” kategorisinde “İyi Fikir” ödülünün sahibi oldu.

Tamamı müşteri deneyimi hakkında ilk etkinlik olma özelliği taşıyan Müşteri Deneyimi Arenası’nda yarışmaya başvuran markalar, alanında uzman ve sektöre hakim akademisyenlerden oluşan jüri tarafından değerlendirildi. Ön değerlendirmenin ardından toplam 24 proje Arena'da aday olarak yarışmaya hak kazandı.

“En iyi müşteri deneyimi için çalışıyoruz”

Aldıkları ödülden duydukları memnuniyeti dile getiren Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Levent Sönmez, “Müşteri deneyimini mükemmelleştirmek, Anadolu Sigorta olarak her zaman önceliğimiz. Bunun için işimizin her aşamasında teknolojiden faydalanıyoruz. Müşterilerimize hızlı ve kaliteli hizmet sunmak, acentelerimizin de operasyonel yükünü hafifletmek için teknolojinin her alanına yatırım yapıyoruz” dedi. Sönmez, “Başlıca yatırım alanlarımızdan biri dijital kanallar. Anadolu Sigorta müşterileri Kasko, Trafik, Zorunlu Deprem, Sağlık, Ferdi Kaza, Güvenli Gelecek ve Yurt Dışı Seyahat poliçeleri için gerek internet sitemizden gerekse mobil uygulamamız Sigortam Cepte üzerinden çok hızlı bir şekilde fiyat bilgisi alabiliyor ve poliçe satın alma işlemini online tamamlayabiliyor. Anadolu Sigorta dijital platformları, ürünün hangi kanaldan satıldığından bağımsız olarak, en iyi müşteri deneyimini sağlamak üzere tasarlandı ve sürekli olarak güncelleniyor. Müşterilerimizin güvencelerinin sorunsuz şekilde devamı ve poliçelerinden en iyi şekilde faydalanabilmeleri, bizim en öncelikli konumuz” dedi.

Ödüle layık görülen Turbo Jet projesi ile ilgili bilgi veren Sönmez, “Turbo Jet, faturalı hasarların mobil uygulamamız üzerinden aracısız ve kâğıtsız olarak bize iletilmesini ve saniyeler içinde ödenmesini sağlayan bir yenilik. Mobil uygulamamız Sigortam Cepte’nin parçası olan TurboJet, konut poliçelerindeki cam, elektronik cihaz ve makine kırılması hasarlarında anlık çözüm sunuyor. Doküman tanıma aşamasında yapay zekadan da faydalanarak, Anadolu Sigorta müşterilerine 5 saniye gibi kısa bir süre içinde hasar tazminatı ödeyebiliyoruz” diye konuştu.

 

Sönmez ödüle layık görülen 7/24 Sağlık Danışmanlığı uygulaması ile ilgili olarak da “Sağlık sigortası sahiplerine sunduğumuz 7/24 sağlık danışmanlığı hizmeti kapsamında sigortalılar, Anadolu Sigorta web sitesi üzerinden “7/24 sağlık danışmanlığı” butonuna tıklayıp T.C. kimlik numarası ile giriş yaparak, canlı ve görüntülü görüşme yapabiliyorlar. Sigortalılarımız, bu hizmetle birlikte, görüşme esnasında diledikleri sağlık dokümanlarını yükleyip, bunları sağlık uzmanıyla paylaşabilme imkanına da sahipler” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler