1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Oğuz: Yurtdışına sigortasız çıkmayın

Oğuz: Yurtdışına sigortasız çıkmayın

Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Metin Oğuz, yurtdışına seyahat edecek olan vatandaşları, olası riskler karşısında mağduriyet yaşamamaları için mutlaka “Yurtdışı Seyahat Sigortası” yaptırmaları konusunda uyardı

Oğuz: Yurtdışına sigortasız çıkmayın

Yılın ilk yarısında 4 milyon Türk vatandaşı yurtdışına seyahat etti. Geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 8,5 oranında artan yurtdışı seyahatleri*, özellikle uzun tatil dönemlerinde büyük artış gösteriyor. Bu yıl Bakanlar Kurulu kararıyla 10 güne çıkan Kurban Bayramı tatilinde de yüzbinleri bulan Türk vatandaşının yurtdışına çıkması bekleniyor. Bayram tatili öncesi yurtdışı seyahatlerinde seyahat sigortasının önemini hatırlatan Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Metin Oğuz, yurtdışına seyahat edecek olan vatandaşları, olası riskler karşısında mağduriyet yaşamamaları için mutlaka “Yurtdışı Seyahat Sigortası” yaptırmaları konusunda uyardı.

Yurtdışı seyahat sigortasının yalnızca vize alınırken, mecburen yaptırılması gereken bir sigorta olarak algılanmaması gerektiğini belirten Oğuz şöyle devam etti: “Yurtdışı seyahat sigortası zorunlu olmasının ötesinde, pek çok riskten koruduğu için tatil keyfini de sigorta altına alıyor. Anadolu Sigorta’dan poliçe yaptıran sigortalılar, sadece zorunlu tutulan 30.000 Euro’luk sağlık teminatlarına değil; bagajın kaybolmasından tarifeli bagajların zarar görmesi, çalınması veya gecikmesine kadar tatil keyiflerini kaçırabilecek pek çok aksiliğe karşı da kendilerini koruyorlar” dedi.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler