1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Quick Hayat Sigorta SEDDK'den faaliyet ruhsatını aldı

Quick Hayat Sigorta SEDDK'den faaliyet ruhsatını aldı

 Maher Holding Sigorta Grubu Başkanı Ahmet Yaşar: - "Quick Hayat Sigorta ile QuickFinansal ekosistemin bir parçasını daha tamamladık"

Quick Hayat Sigorta SEDDK'den faaliyet ruhsatını aldı


Quick Hayat Sigorta, 5 Temmuz'da hayat sigortacılığı branşlarında hizmet vermek üzere SEDDK'den faaliyet ruhsatını aldı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Quick Hayat Sigorta sigortacılık mevzuatının gerektirdiği şartları yerine getirerek Hayat (irat ödemesi hariç), Evlilik/ Doğum Sigortası, Yatırım Fonlu Sigortalar, Sermaye İtfa Sigortası, Fonların Yönetim İşlemi ve Kaza Sigorta branşlarında faaliyet göstermek üzere faaliyet ruhsatı aldı.


 

Maher Holding çatısı altında yüzde 70 Quick Sigorta ve yüzde 30 Corpus Sigorta iştiraki olan Quick Hayat Sigorta, 250 milyon lira ödenmiş sermayesiyle sigorta sektörünün yeni oyuncusu olarak öne çıkıyor.

Hayat sigortası ürünleriyle bireylerin, ailelerin ve kurumların finansal güvenliğini sağlamaya yönelik kapsamlı çözümler sunmayı hedefleyen şirket, yola "Hoş geldin Hayat" mottosuyla çıkıyor. Bireysel ve grup hayat sigortalarının yanında krediye bağlı sigortaları da satışa sunacak olan şirket hayatın her anına dokunacak ve hizmetlerini de hem acenteleri hem de müşterileriyle buluşturulacak.

- "Quick Hayat şirketimiz ile hayatın tam içinde olurken acentelerimizi de finansal ekosistemimizin içerisinde tutacağız"

Ahmet Yaşar

Açıklamada görüşlerine yer verilen Maher Holding Sigorta Grubu Başkanı Ahmet Yaşar, Quick Sigorta ve Corpus Sigorta gibi Quick Hayat Sigorta'nın da sektöre yön veren alışılmışın dışında bir sigortacılık deneyimi sunacağını belirtti.