1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Russian National Reinsurance Company pazarını genişletmek istiyor

Russian National Reinsurance Company pazarını genişletmek istiyor

Russian National Reinsurance Company (RNRC), prim gelirini çeşitlendirmek ve artırmak amacıyla Çin, Hindistan, Orta Doğu ve Afrika'ya doğru genişlemeyi hedefliyor

Russian National Reinsurance Company  pazarını genişletmek istiyor

Russian National Reinsurance Company (RNRC), prim gelirini çeşitlendirmek ve artırmak amacıyla Çin, Hindistan, Orta Doğu ve Afrika'ya doğru genişlemeyi hedefliyor.

Rusya'nın devlete ait reasürör şirketi Rusya'ya Kırım'ın katılmasıyla uygulanan yaptırımlar nedeniyle Batı'dan reasürör desteğine erişemeyen firmalara destek olmak için kuruldu. RNRC, yaptırımlara dahil olmayan firmalarla da iş yapıyor.

1 Ocak'ta faaliyete geçtiği için 2017 yılının ilk yarısı için prim geliri 3 milyar Ruble'ye (52 milyon ABD Doları) ulaştı. Prim gelirlerinin dörtte biri Rus askeri birlikleri de dahil olmak üzere yaptırımların vurduğu şirketlerden geldi.

RNRC Genel Sekreteri Nikolay Galushin yaptığı açıklamada, batı yaptırımlarının şirketin Rusya dışındaki faaliyetlerine zarar vermeyeceğini ve 2021 yılına kadar deniz aşırı prim gelirini 5 milyar Ruble (86.5 milyon ABD Doları) tutmayı planladığını söyledi.

Galushin, "Çinli sigortacılarla olan işbirliğimiz, Moskova'dan Kazan'a giden yüksek hızlı tren bağlantısı, Sibirya'nın Gücü gibi bir dizi ortak projeye katılmamızı gerektiriyor" dedi. RNRC'nin Hindistan, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve eski Sovyet ülkelerinde de fırsatları yakalamak istediklerini  sözlerine ekledi.

RNRC sınırlı sermaye ile faaliyete geçmesine rağmen, Mayıs ayında Rusya Merkez Bankası 49.7 milyar RUB (859.5 milyon ABD Doları) tutarında bir finansal garanti verdi; böylece daha büyük risklerle baş edebildi.

Önceki ve Sonraki Haberler