1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. Sektörün “Müşteri Markası” açıklandı

Sektörün “Müşteri Markası” açıklandı

Anadolu Sigorta, uluslararası “A.L.F.A. Awards Araştırması” sonucunda halk jürisi tarafından müşterilerine en iyi deneyimi sunan sigorta şirketi olarak “Müşteri Markası” ödülüne layık görüldü

Sektörün “Müşteri Markası” açıklandı

Müşteri deneyimini en iyi yöneten markalar sorusuna yanıt arayan “A.L.F.A. Awards Araştırması” sonuçları açıklandı. Marketing Türkiye tarafından AKADEMETRE’nin araştırması baz alınarak düzenlenen ve tamamı halk jürisi kararlarına dayanan “A.L.F.A. AWARDS Araştırması” sonuçlarına göre, sigorta kategorisinin “Müşteri Markası” Anadolu Sigorta oldu.

Tüketicilere en iyi müşteri deneyimini sunan marka olması sebebiyle bu ödüle layık görülen Anadolu Sigorta, araştırma kriterleri arasında yer alan, satış öncesi ilişki deneyimi, markanın tüketici ile kurduğu iletişimin yoğunluğu ve niteliği, markaya bir çok kanaldan erişim imkanı olması, satış sonrası ilişki devamlılığı ve çoklu deneyim tutarlılığı özellikleriyle ön plana çıkıyor. Markalar, nüfusun en yoğun olduğu 12 ilde, rastgele seçilen 1200 katılımcı ile yüz yüze gerçekleştirilen görüşmeler ve kantitatif araştırma sonuçlarına göre belirleniyor.

“Müşteri deneyiminde öncü sigorta şirketi olmayı sürdüreceğiz.”

Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Levent Sönmez, tamamı halk jürisi ile belirlenen ve 28 Mayıs’ta gerçekleştirilen törende sahiplerini bulan “Müşteri Markası” ödülünü almaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Sönmez, “En iyi müşteri deneyimini sağlamak her zaman birinci önceliğimiz. Zira müşteri deneyimi kavramı hiçbir zaman şansa bırakılamayacak kadar önemli. Anadolu Sigorta olarak müşteri deneyimini ölçümlemeyi, güçlü ve iyileştirmeye açık alanları tespit etmeyi ve gelişime yönelik hızlı aksiyonlar almayı her türlü hedefin üzerinde tutuyor ve bunun, diğer tüm hedeflerimize ulaşmada en kritik ve belirleyici rolü oynadığını çok iyi biliyoruz. Bu sebeple, beklentileri ve ihtiyaçları doğru belirleyip, aynı zamanda dijitalleşmenin olanaklarından faydalanarak yeni ürün ve hizmetler geliştirmede de sektördeki öncü rolümüzü devam ettiriyoruz. Müşteri deneyimini mükemmelleştirme yolunda aldığımız bu ve benzeri ödüller ise bize doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Anadolu Sigorta olarak en iyi müşteri deneyimini sağlayacak yeni ürün ve hizmetler sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler