1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Siber saldırılar enerji sektörünü tehdit ediyor

Siber saldırılar enerji sektörünü tehdit ediyor

Marsh'ın yaptığı araştırmaya göre, enerji sektörü yöneticileri siber saldırıların faaliyetleri üzerindeki etkisinden giderek daha fazla endişe ediyor

Siber saldırılar enerji sektörünü tehdit ediyor

Marsh'ın yaptığı araştırmaya göre, enerji sektörü yöneticileri siber saldırıların faaliyetleri üzerindeki etkisinden giderek daha fazla endişe ediyor.

Marsh'ın yayınladığı raporda, enerji yöneticileri için siber kayıp senaryoları, sektörün siyasal risklere bakış açısı ve kuruluşların gelecekte bu riskleri nasıl yönetmeyi planladıklarına değinildi.

Raporun temel aldığı ankete katılan yöneticilerin dörtte üçü (yüzde 76), enerji sektörüne yönelik bir siber saldırının sonucunu iş kesintisi olacağını belirtti. Ayrıca enerji yöneticilerinin yüzde 54'ü, siber saldırıların olası en kötü zarar olasılıklarının ne olacağını bilmiyor.

Ankete katılan yöneticilerinin yüzde 26'sı ise şirketlerinin son 12 ay içinde  bir siber saldırıya maruz kaldıklarının farkında olduklarını belirtti.

Rapora göre enerji endüstrisi, siber risk yönetimine daha fazla yatırım yapmayı planlıyor. Ankete katılan yöneticilerin  yüzde 77'si kuruluşlarının siber risk yönetimindeki yatırım düzeyini artıracağını söylerken, yüzde 26'sı siber sigorta satın almayı planlıyor.

 


Önceki ve Sonraki Haberler