1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Siber sigorta poliçe teklifleri artacak

Siber sigorta poliçe teklifleri artacak

Şirketler, siber güvenliği, IT meselesinden ziyade ticari bir risk olarak görmeye başladılar. Mali kurumlar ve bilgi teknolojisi firmaları siber sigorta poliçelerinin ilk benimseyenleri

Siber sigorta poliçe teklifleri artacak

Global güvenlik yazılımları şirketi Bitdefender Antivirüs, 2018 yılında öne çıkacak siber saldırı türlerine yönelik öngörülerini açıkladı. Siber saldırıların 2018’de daha da artacağını ve karmaşık hale geleceğini söyleyen Bitdefender Antivirüs uzmanları, daha çok kazanç getirdiği için fidye yazılımların, dijital para hırsızlığının ve bankacılık trojanlarının yaygınlaşacağını vurguluyor.

2018 yılına çok az zaman kalmışken 2017'nin güvenlik olayları açısından kesinlikle sıkıcı bir yıl olmadığı söylenebilir. Geniş kapsamlı veri ihlalleri, dünya çapında yüz milyonlarca kullanıcının kişisel bilgilerini tehlikeye atarken, bazı kötü amaçlı yazılım saldırıları hemen hemen her ülkeyi etkileyecek kadar ciddi boyutlarda gerçekleşti. Dünyada 500 milyondan fazla kişiyi koruyan global güvenlik yazılımları şirketi Bitdefender Antivirüs’ün tehdit analizi birimi 2017 yılı boyunca önümüzdeki yıl ortaya çıkabilecek kötü amaçlı yazılımlardaki gelişmeleri araştırdı.

Bitdefender Antivirüs uzmanları, 2018’de dünya genelindeki güvenlik kurumlarından sızan sıfır gün istismarlarının artacağını, fidye yazılımlarının işleyiş biçiminde büyük değişiklikler olacağını, dijital para hırsızlığının ve bankacılık trojanlarının yaygınlaşacağını öngörüyor. 2018’de önce çıkacak siber güvenlik tehditlerini 10 başlıkta sıralayan global güvenlik yazılımları şirketi Bitdefender Antivirüs, kötü amaçlı yazılım geliştiricilerinin benimsediği şaşırtıcı tekniklerin artması nedeniyle tüm zararlı yazılımların daha sofistike hale geleceğini belirtiyor.

Haberin Devamı 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 
Önceki ve Sonraki Haberler