1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. Sompo Japan Sigorta’dan Bursa’ya yatırım

Sompo Japan Sigorta’dan Bursa’ya yatırım

Sompo Japan Sigorta’nın Bursa Bölge Müdürlüğü, Efe Towers’ta satın alınan yeni ofise taşındı

Sompo Japan Sigorta’dan Bursa’ya yatırım

Sompo Japan Sigorta, Bursa’da ofis yatırımına imza attı. Sompo Japan Sigorta’nın Bursa Bölge Müdürlüğü, Efe Towers’ta satın alınan yeni ofise taşındı.

Sompo Japan Sigorta, Türkiye çapında 10 Bölge Müdürlüğü ve 6 Şube ile acentelerine ve banka şubelerine hizmet veriyor.

Bursa, Nilüfer’de yer alan Efe Towers’taki yeni ofis için düzenlenen açılış töreni Sompo Japan Sigorta CEO’su Recai Dalaş, Sompo Japan Sigorta üst yönetimi ve acentelerin katılımıyla gerçekleşti.

“Sompo Japan Sigorta yeni ofisi ile hizmet ağını modernize ediyor”

Ofis yatırımını değerlendiren Sompo Japan Sigorta CEO’su Recai Dalaş; Bursa’nın stratejik konumu itibarıyla sigorta sektörü açısından kritik bir şehir olduğuna değinerek şöyle konuştu: “Gayrisafi yurtiçi hasıladan aldığı %4 pay ile de ekonomik büyüklük bakımından rüştünü çoktan ispat eden Bursa, hem ülkemizin hem de Marmara Bölgesi’nin en önemli şehirleri arasında yer alıyor. Ayrıca, İstanbul’a olan yakınlığı, son yıllarda alt yapıdaki güçlü hamlesi ve sigorta bilinciyle de sektörümüz açısından da vazgeçilmez bir konumda... Biz de Sompo Japan Sigorta olarak Bursa’ya katkı sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Yabancı sermayedar olarak Bursa’nın en güzide ilçelerinden birisi olan Nilüfer’de gerçekleştirdiğimiz bu yatırımı yerel kalkınmaya da destek olarak görüyor, herkes için hayırlı olmasını diliyorum.”

Sompo Japan Sigorta’nın son yıllarda yüksek büyüme oranlarına ulaştığının da altını çizen Dalaş; “Önümüzdeki dönemde kârlılığın kaynağını çeşitlendirerek özellikle varlık ve sorumluluk sigortalarında daha etkin olmayı amaçlıyoruz. Bu doğrultuda, ekonomimizin bel kemiklerinden Bursa, Eskişehir ve Balıkesir gibi potansiyeli yüksek illerde yatırımlarımızı artırarak sürdürmeyi planlıyoruz. Bugün Bursa’da sizlerin de desteğiyle yeni bir başlangıç yapıyoruz. Amacımız en iyi hizmeti sunmak… Önümüzdeki dönemde yeni ofisimizin sağladığı imkanlarla daha hızlı, yenilikçi ve müşteri ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunmayı sürdüreceğiz” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler