1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Sosyal Sigorta İşlemleri Yönetmeliği'ndeki değişiklik yürürlüğe girdi

Sosyal Sigorta İşlemleri Yönetmeliği'ndeki değişiklik yürürlüğe girdi

Sosyal Sigorta İşlemleri Yönetmeliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Sosyal Sigorta İşlemleri Yönetmeliği'ndeki değişiklik yürürlüğe girdi

Sosyal Güvenlik Kurumundan (SGK) yapılan açıklamaya göre, Sosyal Sigorta İşlemleri Yönetmeliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Yapılan değişiklik ile yönetmeliğe "2017 yılı Kasım ayına ilişkin bazı primlerin ödenme süresi" konusunda bir madde eklendi.  

Eklenen madde ile "Ayın 1'i ile 30'u arasındaki çalışmaları karşılığı ücret alan sigortalıların, 2017 yılı Kasım ayına ilişkin sigorta primleri ile ertelenen 2017 yılı Şubat ayına ilişkin sigorta primleri en geç 26 Aralık 2017 tarihinde kuruma ödenir" hükmü getirildi.

SGK'dan yapılan açıklamada, işverenlere yönelik uyarılar da yer aldı. İşverenlere yönelik şu uyarılarda bulunuldu:

"İşverenlerimizin sigorta prim teşvik ve desteklerinden yararlanmaya devam edebilmeleri, süresinde ödenmeyen primler nedeniyle gecikme cezası ve gecikme zammına maruz kalmamaları açısından 2017 yılı Kasım ayına ilişkin sigorta primleri ile ertelenen 2017 yılı Şubat ayına ilişkin sigorta primlerini en geç 26 Aralık 2017'ye kadar ödemeleri önem arz etmektedir. Diğer taraftan, borçları çeşitli kanunlar uyarınca taksitlendirilen işverenlerimizin taksit son ödeme tarihlerinde herhangi bir değişiklik bulunmamakta olup, ödemelerin ödeme planlarındaki tarihler baz alınarak yapılması gerekmektedir."

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler