1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Suudi sigortacılığına çıkış yolu aranıyor

Suudi sigortacılığına çıkış yolu aranıyor

Suudi Arabistan Merkez Bankası Başkanı, Suudi Arabistan sigorta sektörünün daha fazla konsolidasyon ve dış girdiye ihtiyacı olduğunu söyledi.

Suudi sigortacılığına çıkış yolu aranıyor

Suudi Arabistan Merkez Bankası Başkanı, Suudi Arabistan pazarında rekabet edebilecek sağlam şirketlerin yaratılmasına yardımcı olabilmek için Suudi Arabistan sigorta sektörünün daha fazla konsolidasyon ve dış girdiye ihtiyacı olduğunu söyledi.

Suudi Arabistan Parasal Otoritesi Başkanı Ahmed Alkholifey, Riyad'da Bloomberg TV'ye verdiği bir röportajda "Mevcut durumda piyasada varlığını sürdürebileceğine inanmadığım bazı küçük şirketler var. Daha sağlam şirketlere ve daha fazla yabancı katılıma ihtiyacımız var." dedi.

Suudi Arabistan  sigorta piyasası, birbirlerine karşı yarışan küçük firmalarla büyük oranda parçalanmış durumda. Bloomberg'in verilerine göre, ülke borsasında yer alan 33 adet sigorta şirketinin 11,1 milyar dolar piyasa değeri var.

Öte yandan Merkez Bankası Başkan, iki yabancı şirketin yakında Suudi sigorta şirketleri arasındaki hisselerini "çoğunluğu ele geçirerek" artıracağını da söyledi. Ancak konuyla ilgili ayrıntı vermedi.
 

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler