1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Swiss Re 2017 yılı küresel felaketlerin sigortalı zararını açıkladı

Swiss Re 2017 yılı küresel felaketlerin sigortalı zararını açıkladı

Swiss Re'nin sigma raporuna göre 2017'deki felaketlerden kaynaklanan küresel sigortalı zararlar 136 milyar dolar olarak tahmin ediliyor

Swiss Re 2017 yılı küresel felaketlerin sigortalı zararını açıkladı

Swiss Re'nin yayımladığı sigma raporuna göre, 2017 yılında felaketlerden kaynaklanan sigortalı zarar 1970 yılından bugüne üçüncü en yüksek seviyeye ulaştı. Rapora göre 2017'deki felaketlerden kaynaklanan küresel sigortalı zararlar 136 milyar dolar olarak tahmin ediliyor.

Swiss Re felaket şefi Martin Bertogg "Son yıllarda felaket olaylarından kaynaklanan yıllık sigorta kayıpları birkaç kez 100 milyar doları aştı. Sigorta endüstrisi, bu kadar yüksek kayıplarla çok iyi başa çıkabileceğini gösterdi ancak önemli koruma farkları varlığını koruyor ve endüstri erişimi genişletebilirse, daha fazla insan ve işletme felaket olaylarından kaynaklanan kayıplara karşı daha donanımlı hale gelebilir ."dedi.

2017'deki doğal ve insan kaynaklı felaketlerden kaynaklanan küresel ekonomik kayıpların ise 306 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor.

Ekonomik ve sigortalı kayıplar özellikle ABD ve Karayipler'i vuran Harvey, Irma ve Maria kasırgaları ile Kaliforniya'daki orman yangınları nedeniyle yılın ikinci yarısında artış gösterdi. 

Etiketler : , , ,
Önceki ve Sonraki Haberler