1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Allianz'dan dijitalleşme atağı

Allianz'dan dijitalleşme atağı

Allianz, dijital mikro-sigortacısı BIMA'ya 97 milyon dolar yatırım yapıyor

Allianz'dan dijitalleşme atağı

Allianz grubunun dijital yatırım birimi olan Allianz X, dijital mikro finansman şirketi BIMA'ya 96,6 milyon dolarlık yatırım yapıyor.

 Allianz yaptığı yatırımla BIMA'nın tek sigorta hissedarı ve en büyük stratejik ortağı oldu.

Allianz CEO'su Oliver Bäte, "BIMA'ya yaptığımız yatırım, Allianz'ın dijitalleşmeye olan bağlılığını ve gelişmekte olan ekonomilerdeki grubun büyüme stratejisini desteklediğini " söyledi.

BIMA'nın teknolojisi, ihtiyaç duyan ve geleneksel kanallar vasıtasıyla ulaşılamayan gelişmekte olan piyasa müşterilerine uygun fiyatlı sigorta ve sağlık ürünleri sunuyor.Şirket mobil teknolojiyi kullanarak, mobil operatörler ile ortaklıkları ve 3.500 kişilik satış ekibini bir araya getiriyor.

Allianz X'in CEO'su Nazım Çetin, "BIMA'daki stratejik yatırım Allianz grubunun dijital dönüşümüne ve gelişmekte olan pazarlara olan bağlılığımıza katkıda bulunuyor" dedi.

2010 yılında hizmete girdikten sonra BIMA 14 ülkede üç kıtada faaliyete geçmiş ve bugüne kadar 24 milyon kayıtlı müşteriye sahip olmuştur. Allianz'ın yaptığı yatırım, şirketin gelişmekte olan piyasalardaki mobil penetrasyonu artırarak ve bir milyar tüketiciye ulaşma hedefine ve şirketin büyüme rotasını sürdürebilmesini sağlayacak.

 

Önceki ve Sonraki Haberler