1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. TARSİM'de yönetim değişikliği

TARSİM'de yönetim değişikliği

Tarım Sigortaları Havuzu'nun (TARSİM) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürü Burhan Demirok üstlendi.

TARSİM'de yönetim değişikliği

TARSİM’den yapılan açıklamada, Tarım Sigortaları Havuzu'nun (TARSİM) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini 16 Eylül itibarıyla Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürü Burhan Demirok'un üstlendiği bildirildi. Başkan Demirok, beraberindeki heyet ile birlikte TARSİM’in İstanbul’daki Genel Müdürlüğü’ne ilk ziyaretini gerçekleştirdi.

Ziyarette Burhan Demirok'a, Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcısı ve Tarım Sigortaları Havuzu Üyesi Bekir Engürülü ve Tarım Sigortaları ve Doğal Afetler Daire Başkanı Kamil Özdemir de eşlik etti. Çalışanlar bir araya gelen Demirok ve beraberindeki heyet, Tarım Sigortaları Havuzu Üyesi ve Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi Genel Müdürü Serpil Günal'dan, TARSİM ve uygulamaları ile sürdürülen çalışmalara ilişkin bilgiler aldı. Programın devamında, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na da (SEDDK) ziyaret gerçekleştirilerek; Kurul Başkanı Mehmet Akif Eroğlu ile bir araya gelindi ve Devlet Destekli Tarım Sigortaları Sistemi’ne ilişkin karşılıklı temaslarda bulunuldu.

Burhan Demirok kimdir?

Burhan Demirok, 1967 yılında Ankara'da doğdu. 1983 yılında lise eğitimini Çubuk Lisesi'nde tamamladı. Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü’nden 1988 yılında mezun oldu. Demirok, ilk olarak, İçişleri Bakanlığı ve Orman Bakanlığı’nda memur olarak görevlerde bulundu. Daha sonra sırasıyla, Malatya, Yazıhan İlçe Tarım Müdürlüğü’nde Mühendis, Malatya Ziraat Meslek Lisesi'nde Mühendis Bölüm Şefi, Ankara Ev Ekonomisi ve Gıda Laborant Meslek Lisesi'nde Müdür Yardımcısı, Ankara Tarım İl Müdür Yardımcısı, Tarım Alet ve Makine Test Merkezi Müdürlüğü’nde Mühendis, Tarımsal Üretimi Geliştirme Genel Müdürlüğü (TÜGEM) Koordinasyon Daire Başkanı, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Tarımsal Desteklemeler Daire Başkanı oldu.

2014 yılında Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı iken aynı zamanda 2016 yılında Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcılığı görevini de yürüttü. 2018 yılında Bitkisel Üretim Genel Müdür Yardımcısı olarak iki yıl görev aldıktan sonra 2020 yılında Hayvancılık Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi.

Eylül 2022 tarihinden itibaren Tarım Reformu Genel Müdürü olarak görev yapan Demirok, aynı zamanda Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de yürütüyor.

 

Önceki ve Sonraki Haberler