1. HABERLER

  2. İŞ DÜNYASI

  3. Tatilbudur.com 2,5 milyar ciro hedefliyor

Tatilbudur.com 2,5 milyar ciro hedefliyor

Tatilbudur.com; sektördeki 25. yılını son 4 yılda 5 kat büyüme ile kutluyor. Şirket, 2022 yılında 1,2 milyon misafirin tatil deneyimlerine aracılık ederek 2.5 milyar TL üzerinde ciro hedefliyor.

Tatilbudur.com 2,5 milyar ciro hedefliyor

Tatilbudur.com; sektördeki 25. yılı için İstanbul’da bir basın toplantısı düzenledi. TatilBudur Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Kuş ve Yönetim Kurulu Üyesi Çetin Yılmaz’ın da katıldığı basın toplantısında markanın çeyrek asırlık hikayesini, yenilikçi vizyonunu ve yeni hedeflerini Tatilbudur.com CEO’su Onur Otruş anlattı.

Kuruluşu 1997 yılına dayanan, turizm piyasasına yeni bir anlayış getirmek için yola çıkan şirket, kuruluşundan 10 yıl sonra Tatilbudur.com ismi ile yeni yol haritasını oluşturdu. Yeniliklere açık ve sektörde fark yaratan bir şirket olmayı ilke edinen TatilBudur; bugün yüzlerce kişiye istihdam sağlayarak ve milyonlarca kişiye hizmet sunuyor. Şirket, teknolojik alt yapısı, müşteri odaklı anlayışı ve hızlı büyüme trendi ile yatırımcıların ilgisini çekerek ilk yatırımını 2010’da alırken, 2015 yılında ikinci ve 2020 yılında ise İş Girişim Sermayesi ve Kurucu Ortaklar Bülent Kuş ve Çetin Yılmaz’dan üçüncü yatırımlarını alarak güçlendi.

B2B ve B2C alanlarında faaliyet gösteren şirket; yaz otelleri ve tatil köyleri, şehir otelleri, Kıbrıs otelleri, termal tesisler, kültür turları, mavi yolculuk, gemi turları, yurt dışı turları, balayı paketleri, vize ve ulaşım hizmetlerinde efektif bir buluşma noktası. Yurt içinde 70’den fazla ve yurt dışında 60’dan fazla destinasyona turlar düzenleyen marka, aynı zamanda kurumsal firmaların turizmde ihtiyaç duyduğu; toplantı kongre, konferans, fit hizmetleri de veriyor. Yine kendilerine bağlı GTC markası ile teknolojik bir altyapı ve multi app bağlantıları aracılığıyla tek ekrandan cazip fiyatlar ile uçak bileti satışı gerçekleştiriyor. Tatilbudur.com kendi bünyesinde bulunan TBC markasıyla ise konaklama sektöründe faaliyet göstererek otel işletmeciliği yapıyor. Markanın CEO’su Onur Otruş bu konu ile ilgili olarak 2023 yılında 3 otel daha alarak bu sektörde de markalaşmayı hedeflediklerini belirtti.

Ots Global ile yaptığı iş birliği çerçevesinde ıncoming operasyonu gerçekleştiren Tatilbudur.com; başta İstanbul destinasyonunda olmak üzere dünyanın birçok noktasında bulunan satış kanallarına, Ots Global alt yapısı üzerinden tedarik erişimi sağlıyor.

Site, Türkiye’nin en büyük turizm portallarından birisi olarak yıllık 50 milyon ziyaretçi alıyor ve 140 milyon sayfa görüntülenmeye sahip. Ziyaretçilerin 42 milyonluk kısmı ise mobil kanallardan geliyor. 33 kişilik yerinde arge teknoloji ekibi ve toplamda 550 kişilik Tatil Budur ailesi ile misafirlerin taleplerine hizmet veriyor.

2022 ciro hedefi 2.5 milyar TL

Tatilseverlerin, renkli ve harika anılar biriktirmesine aracılık eden şirket; son 4 yılda yaklaşık 5 kat büyüdü. 2021 yılında 2 milyona yakın çağrıdan %91 müşteri memnuniyeti sağladıklarını söyleyen CEO Onur Otruş; TatilBudur’un 2021 yılı için bütçelediği cironun, Ağustos ayının ilk haftasının sonunda gerçekleştiğini ve beklentinin üzerine çıkarak 1,2 milyar TL’yi aştığını ifade etti. TatilBudur 2022 yılında 1,2 milyon misafiri tatil deneyimleriyle buluşturarak 2.5 milyar TL ciro hedefliyor.

Rusya-Ukrayna gerilimi alternatif pazarları iştahlandırdı

Türkiye turizmini etkileyen Rusya Ukrayna gerilimi ile ilgili Otruş şunları söyledi: “Sektörün, bu iki ana pazardan gelmesini beklediği rezervasyonların oluşturduğu açığı iç pazar ve diğer tüm alternatif pazarlar muazzam bir iştahla satmaya devam ediyor. İç pazar güncel durum itibarıyla, altın çağını yaşadığını söylediğimiz 2018,19 ve 21 yıllarının çok üzerinde bir satış ivmesine sahip. Bu sezon iç pazarın genel pastadaki payı hiç olmadığı kadar büyük olacak düşüncesindeyiz. Bu gerilimin yarattığı açığı Orta Avrupa, Almanya ve İngiltere pazarları kapayacak gibi görünüyor. Bu bölgelerde yapılan tatil aramalarında Türkiye öne çıkıyor.”

Fotoğraf: Soldan sağa: Bülent Kuş, Onur Otruş, Çetin Yılmaz

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler