1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Tur Assist deprem bölgesinde binlerce aracı çekti

Tur Assist deprem bölgesinde binlerce aracı çekti

Deprem bölgesinde binlerce aracın çekilmesini sağlayan Tur Assist, araçları güvenli bir şekilde muhafaza için pert-hasarlı araç garajlarına aktardı.

Tur Assist deprem bölgesinde binlerce aracı çekti

Tur Assist, Kahramanmaraş depreminde 350’ye yakın çekici ve vinç, 400 teknik personel ile sahada arama kurtarma faaliyetlerinde de aktif bir rol aldı. Deprem bölgesinde 350’ye yakın çekici ve vinci aktif bir şekilde görev yapan şirket, bir aylık süreçte 2 binden fazla aracın bulunduğu bölgeden çekilerek kurtarılmasında aktif rol oynadı. Tur Assist acil olarak sağladığı asistans hizmetlerinin yanı sıra Karavan Forum ile iş birliği doğrultusunda karavanların bölgeye sevkedilmesini sağlayarak, depremzedelerin barınma süreçlerine katkıda bulundu.

Arama-kurtarma çalışmalarına da destek oldular

Bölgede çekici ve vinç bulunurluğu konusunda çok ciddi sıkıntılar yaşandığını ilk saatlerden itibaren tespit ettiklerini dile getiren Tur Assist Genel Müdürü Timur Selçuk Turan, “Yardıma ihtiyacı olan her vatandaşımız için sahada 400 teknik personelimiz ve 200 çağrı merkezi görevlimiz ile 7/24 teyakkuz haline geçtik. Hiçbir ticari kaygı gözetmeksizin enkaz kaldırma ve arama kurtarma çalışmalarına tüm gücümüzle katılmaya çalışırken bölgedeki ulaşımı ve arama-kurtarma süreçlerini aksatabilecek araçların çekilmesini sağladık. Öte yandan çekilen araçları güvenli bir şekilde muhafaza etmek üzere hızla pert-hasarlı araç garajlarımıza aktardık" dedi.


Önceki ve Sonraki Haberler