1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. "Türkiye'de sektör hızla dijitalleşiyor"

"Türkiye'de sektör hızla dijitalleşiyor"

Gulf Sigorta Mali İşler ve Bilgi Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Muharrem Güven Türk sigorta sektörünün 1990-2000 yılları arasında ciddi bir şekilde dijitalleştiğini söyledi

"Türkiye'de sektör hızla dijitalleşiyor"

Gulf Sigorta Mali İşler ve Bilgi Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Muharrem Güven Türk sigorta sektörünün 1990-2000 yılları arasında ciddi bir şekilde dijitalleştiğini söyledi.

Muharrem Güven, teknolojiye ciddi yatırımlar yaptıklarını, bütün teknolojik altyapılarını güncellediklerini dile getiren Güven, “Teknolojik yatırımlarımız sayesinde müşterilerimiz kesintisiz, hızlı ve güvenilir hizmet alabiliyor. Gelecek, bağlantılı dünyada olacaktır düsturuna istinaden tüm bağlantı hızlarımızı geçen yıla göre iki kat artırdık ve hepsini yedekledik. Bunun sonucunda müşterilerimize daha hızlı ve kesintisiz hizmet verebilmekteyiz. Hal böyle olunca müşterilerimizin memnuniyeti ve bize olan güveni de artıyor” dedi.

‘Hızla dijitalleşiyoruz’

Türk sigorta sektörünün 1990-2000 yılları arasında ciddi bir şekilde dijitalleştiğini aktaran Muharrem Güven, sözlerine şöyle devam etti:

“2000’li yıllarda internetin ve bağlı dünyanın yükselişi ile birlikte offline yapılan işlemler online yapılmaya başlandı. 2010’dan sonra ise uygulamalar birbirleriyle web servisler aracılığıyla konuşup herhangi bir insana ihtiyaç kalmadan diğer uygulamalara veri aktarıp iş süreçlerini tetikler konuma geldi. Türk sigorta sektöründe yirmi yılı bulan dijitalleşme sürecinde büyük veriler toplandı.

İlerleyen dönemlerde bu verileri analitik olarak yorumlayan uygulamalar kullanılmaya başlandı. Bundan sonraki aşamada Big Data ve Yapay Zeka uygulamaları iş süreçlerinde kullanılmaya başlanacak. Türkiye ve sigorta sektörü Endüstri 4.0 (4. Sanayi Devrimi) konusundaki uygulamaları dünya ile aynı anda takip ediyor. Ancak tüm temennimiz burada takipten ziyade teknoloji üreten bir konuma geçebilmemiz.”(Yeni Şafak)

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler