1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Uzaylılar tarafından kaçırılma sigortası'na talep patlaması

Uzaylılar tarafından kaçırılma sigortası'na talep patlaması

ABD'de 6 binden fazla kişi, 10 milyon dolar tazminat ödemeli 'uzaylılar tarafından kaçırılma sigortası' satın aldı

Uzaylılar tarafından kaçırılma sigortası'na talep patlaması

Facebook'ta 1 milyondan fazla kişinin katılacağını belirttiği 51. Bölge İstilası etkinliğinin ardından 6 binden fazla kişinin ABD'nin Florida eyaletinde bulunan Saint Lawrence Sigorta Şirketi'nin sunduğu 'uzaylılar tarafından kaçırılma sigortası'nı satın aldığı bildirildi.

Hürriyet'te yeralan habere göre 10 milyon dolar tazminat ödemeli uzaylılar tarafından kaçırılma sigortası kişinin, 51. Bölge gibi tartışmalı mekanlarda yaşayabileceği doğa üstü olaylarda zarar tazminatı ödemeyi vaat ediyor.

Tek sefere mahsus 25 dolarlık ücret karşılığında satın alınabilen sigorta türünün dijital kopyalarının her biri 20 dolardan ücretlendiriliyor.

Fakat sigorta şirketi ödemeyi 10 ila 20 milyon yıllık zaman aracılığı içinde yılda 1 dolar olarak gerçekleştiriyor.

Şirketin sahibi olan Mike St Lawrence, Facebook'ta viral haline gelen ve 20 Eylül'de gerçekleştirileceği belirtilen 51. Bölge İstilası etkinliği ile sigortaya talebin ciddi oranda arttığını söylüyor.

Hiç kimseyi dolandırma niyetinin bulunmadığını belirten Mike St Lawrence, insanların bu talep doğrultusunda firmasını başvuruda bulunduğunu ve şartları anlamayan kişilere sigortayı satmadığını belirtiyor.

Etiketler : , ,
İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler