1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. Vakıf Emeklilik otomatik katılımı OSB'lere tanıttı

Vakıf Emeklilik otomatik katılımı OSB'lere tanıttı

Vakıf Emeklilik, otomatik katılım sistemini (OKS) Türkiye’nin farklı bölgelerinde faaliyet gösteren organize sanayi bölgelerinde (OSB) yaptığı toplantılarla işveren ve çalışanlara anlattı

Vakıf Emeklilik otomatik katılımı OSB'lere tanıttı

Vakıf Emeklilik, otomatik katılım sistemini (OKS) Türkiye’nin farklı bölgelerinde faaliyet gösteren organize sanayi bölgelerinde (OSB) yaptığı toplantılarla işveren ve çalışanlara anlattı.

Vakıf Emeklilik, 1 Ocak 2017 tarihinde yürürlüğe giren OKS’yi, Türkiye’nin farklı OSB’lerinde düzenlediği toplantılarla işveren ve çalışanlara tanıttı. Gaziantep, Adana, Gebze, Tuzla Birlik, İzmir Atatürk, Kemalpaşa ve İstanbul Deri Organize Sanayi Bölgeleri’nde gerçekleştirilen toplantılarda Vakıf Emeklilik Kurumsal Satış birimi, OKS ile ilgili uygulama detaylarını, çalışan ve işverene sağladığı kazanımlarını aktardı.

Vakıf Emeklilik Kurumsal Satış Birimi tarafından yapılan sunumlarda, OKS’nin tasarruf oranlarını artırmak, ürünü tabana yaymak ve bireylerin refah düzeylerini emeklilik dönemlerinde de korumak gibi 3 ana amaç üzerine kurulduğu ifade edildi. İşverenlere düşen sorumluluklar aktarılarak, şu bilgilere yer verildi: “Otomatik katılım işverene çok fazla bir yük getirmiyor. İşverenler sözleşme imzalayacağı şirketin seçiminde, hizmet kalitesi ve çalışanlara sunulan avantajları dikkate alacaklardır. Hâlihazırda sektörde faaliyette bulunan 18 emeklilik şirketi ile işverenlerin sözleşme imzalaması mümkün bulunmaktadır.”

.

 

Önceki ve Sonraki Haberler