1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Weiss Ratings’e göre en iyi kripto para hangisi

Weiss Ratings’e göre en iyi kripto para hangisi

Weiss Ratings tarafından yapılan ilk dijital para derecelendirme sıralaması açıklandı

Weiss Ratings’e göre en iyi kripto para hangisi

Weiss Ratings tarafından yapılan ilk dijital para derecelendirme sıralamaları açıklandı. Bir menkul kıymetler derecelendirme şirketi olan Weiss Ratings, dijital para derecelendirmesini bilgisayar modelleri aracılığıyla yaptı. Dijital paralar risk, teknoloji, ödül ve kripto para temel indeksi başlıkları altında derecelendirildi.

Kriptokoin'de yer alan habere göre Weiss Ratings’in sıralamasında en iyi dereceyi alan “B” notuyla Ethereum oldu. Weiss bunun nedenini, Ethereum’un kolaylıkla gelişebilecek ve büyüyebilecek teknolojisi ve yüksek hızı gibi güçlü yanlarına bağladı. Dünya’nın en pahalı ve en çok bilinen dijital parası Bitcoin ise “fena değil” olarak nitelendirilen “C+” notunu alabildi. Weiss bunun nedenini kendi internet sitesinde şöyle açıkladı:

“Bitcoin markası ve kapsamlı bir biçimde kabullenişi sayesinde dört indeksin birinden “A” notunu alabildi. Fakat Risk İndeksi ve Teknoloji İndeksi’nde sınıfta kaldı. Bu konularda ilerleme kat ettiği takdirde Bitcoin de sınıf atlayacaktır.”

Haberde hiçbir kripto paranın “A” notunu alamamasının da kayda değer bir bilgi olduğunun altı çizildi. Weiss’in yatırım fonları ve sigorta senetleri analizlerinde sahip olduğu ünü ve “muhafazakar” bakış açısının göz önüne alındığında bu duruma şaşırılmaması gerektiği yorumuna yer verildi.

 

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler