1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. XL Catlin, Okyanus Risk Zirvesi'nde yeralacak

XL Catlin, Okyanus Risk Zirvesi'nde yeralacak

Uluslararası resürans ve sigorta şirketi XL Catlin, , 09-11 Mayıs 2018'de Bermuda'da düzenlenecek olan Okyanus Risk Zirvesi’ni (Ocean Risk Summit) gerçekleştirmek için Bermuda devlet kurumları ve bilimsel kuruluşlarla ortaklık kurdu

XL Catlin, Okyanus Risk Zirvesi'nde yeralacak

Uluslararası resürans ve sigorta şirketi XL Catlin, , 09-11 Mayıs 2018'de Bermuda'da düzenlenecek olan Okyanus Risk Zirvesi’ni (Ocean Risk Summit) gerçekleştirmek için Bermuda devlet kurumları ve bilimsel kuruluşlarla ortaklık kurdu.

Uluslararası Doğa Koruma Birliği (IUCN), Okyanus Birliği, Bermuda Okyanus Bilimleri Enstitüsü, Bermuda İş Geliştirme Ajansı ve Bermuda Turizm Kurumu tarafından da desteklenen zirvede, yakın zamana kadar pek iyi anlaşılmayan okyanuslardaki değişiklikler nedeniyle ortaya çıkabilecek risklerle, hükümetlerin ve işletmelerin bu risklere nasıl tepki vereceğine odaklanılacak.

Okyanuslarda yaşanan hızlı değişimlerin getireceği tehditler küresel bir endişe yaşanmasına neden oluyor. Geçtiğimiz aylarda, New York'taki ilk Birleşmiş Milletler Okyanus Konferansı’nda okyanuslara özgü bir sürdürülebilir kalkınma hedeflerinin uygulanması tartışıldı. Aynı zamnada yaklaşan COP23 iklim değişikliği görüşmelerinde okyanuslardaki değişimle ilgili konular üzerinde daha fazla durması beklenir.

Okyanus Risk Zirvesi’nde, okyanusun çevresindeki karmaşık ve birbiriyle ilişkili sorunlar ve bu sorunların insan toplumunu nasıl etkileyebilecekleri üzerine çeşitli araştırma çalışmaları sergilenecek. Kısa bir süre önce yapılan bir araştırmaya göre, bir kasırganın tek başına Miami'ye tahmini hasarının 2020'de 255 milyar ABD Doları'ndan 2050'de 3.5 trilyon ABD doları seviyesine çıkması öngörülüyor.

XL Catlin CEO'su Mike McGavick, "Sigorta endüstrisi ekonomilerin iklim değişikliğinin sonuçlarına hazırlanmasında öncü olması gerekiyor. Okyanus riski, sadece toplumsal ve çevresel değil aynı zamanda jeopolitik, yasal, ekonomik ve düzenleyici perspektiflere bakmak demektir. Sektör olarak bu konuda sorumluluğa sahibiz” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler