1. HABERLER

  2. LİFE&STYLE

  3. Yyachts Cannes Yat Festivali’nde Y9’u tanıtacak

Yyachts Cannes Yat Festivali’nde Y9’u tanıtacak

YYachts, Cannes Yat Festivali’nde 27,40 metre uzunluğundaki yeni modeli Y9’u tanıtmaya hazırlanıyor.

Yyachts Cannes Yat Festivali’nde Y9’u tanıtacak

YYachts, tamamen karbon fiberden yapılan lüks yelkenli modellerine yenisini ekledi. 90 feet (27,40 metre) uzunluğundaki süper yat Y9 modeli, Amerikan Deniz Mimarı Bill Tripp tarafından tasarlanan dış alanları ve Kopenhag'lı ödüllü Norm Architects'in iç dizaynı ile YYatchs’ın yeni amiral gemisi olarak konumlanıyor.

30 metrelik bir yatla aynı hacme sahip kabininde en üst düzeyde mahremiyet ve bireysellik sunan Y9, konforlu misafir kabinleri ile birlikte geniş ve esnek bir mürettebat alanı sağlıyor. YYatchs’ın diğer modellerinde olduğu her alanı kişiye özel olarak değiştirilebilen modüler özellikte olan Y9, her müşterinin kişisel zevkine göre özelleştirilebiliyor. İç tasarımına ait renk, döşeme ve materyallerinde de seçim yapabilme imkânı sağlayan YYatchs, sipariş aşamasında sahibinin kişisel zevkine göre mutfağından yatak odasına tüm yerleşim yerini değiştirebiliyor. Yumuşak minimalizm ilkelerini izleyen ve sadeliğiyle ünlü İskandinav tarzına sahip olan Y9’un iç tasarımında kullanılan ana malzeme ise meşe.

YYatchs’ı üretirken kullanıcılarının taleplerini dikkate aldıklarını ifade eden YYachts’ın kurucusu Michael Schmidt, “Demirlemede gürültüsüz yat isteğini karşılayacak çözüm için sunroof, artı hidro tahriklerde güneş panelleri kullandık, böylece geceleri jeneratör kullanmaya gerek kalmadı. Amiral gemimiz olarak tanımladığımız Y9 modelimiz; 90 feet uzunluğu, performansı ve ilginç yelken planıyla kesinlikle St Barths Bucket, Superyacht Cup veya Maxi Rolex Cup’ta bazı kupalar kazanabilecek durumda” diyor.

 

Önceki ve Sonraki Haberler