1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. ABD'nin Türkiye'ye yönelik yaptırımları bugünden itibaren başlayabilir

ABD'nin Türkiye'ye yönelik yaptırımları bugünden itibaren başlayabilir

ABD'nin, Türkiye'ye Suriye'nin kuzeyine gerçekleştirdiği 'Barış Pınarı Harekatı' sebebiyle bugünden itibaren yaptırım uygulamaya başlayabileceği ileri sürüldüKaynak: ABD'nin Türkiye yaptırımları bugün başlayabilir

ABD'nin Türkiye'ye yönelik yaptırımları bugünden itibaren başlayabilir

Bloomberg'in konuya yakın kaynaklardan aktardığına göre ABD, Türkiye'ye Suriye'nin kuzeyine gerçekleştirdiği 'Barış Pınarı Harekatı' sebebiyle bugünden itibaren yaptırım uygulamaya başlayabilir. 

ABD'li yayın organına konuşan kaynaklar Dışişleri, Savunma ve Hazine Bakanlıklarının hafta sonu yaptırımlar üzerinde çalıştığını ve taslak yaptırımlar ürettiğini ifade etti. Yaptırımların ilk etapta birçok kişiyi hedef alacağı belirtildi.

Trump yönetimi askeri işlemleri silah ithalatını ve enerji hedefe alan yaptırımlara da ceza alternatifleri için açık kapı bıraktı.

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin bugün yaptığı açıklamada, "Ulusal güvenlik ekibimiz dün durum odasında görüştü. Bu sabah tekrar görüşecekler. Sanırım bunun gelişmekte olan bir durum olduğunu biliyorsunuz. Olayı dikkatlice takip ediyorduk. Söylediğimiz gibi yaptırımlar uygulanmaya hazır. Başkanı bu sabah bilgilendireceğiz. O bir karar verdiğinde yaptırımları aktif hale getireceğiz" demişti.

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler