1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. AIA, Kamboçya pazarından umutlu

AIA, Kamboçya pazarından umutlu

AIA, Kamboçya pazarında büyük fırsatlar gördüğünü açıkladı

AIA, Kamboçya pazarından umutlu

Pan-Asya sigortacısı AIA Group, bölgesel genişleme sürecinin  bir parçası olarak Kamboçya'da ilk ofisini açtıktan birkaç ay sonra Kamboçya pazarında büyük potansiyel gördüğünü açıkladı.

AIA CEO'su Ng Keng Hooi, yaptığı açıklamada, komşularına kıyasla ülkedeki sigorta penetrasyonunun düşük olmasına rağmen şirketin Kamboçya'da büyük potansiyel gördüğünü söyledi.

Ng'ye göre, AIA'nın Kamboçya pazarındaki varlığı, sektörün olgunlaştığını gösteriyor. AIA, henüz tüm ürün ve hizmetleri sergilememesine rağmen, ülkenin genç ve dinamik iş gücünün vurguladığı pazar, gelecekteki büyüme için olumlu işaretler gösteriyor.

Ng "Kamboçya AIA için son derece cazip bir pazar değil ancak biz buna yatırım yapıyoruz, çünkü Kamboçya'nın büyük bir potansiyele sahip olduğuna inanıyoruz "dedi.

Ng sözlerine şöyle devam etti; "Kamboçya'daki sigorta endüstrisi ekonominin geri kalanı ile paralellik arz ediyor. genç Kamboçyalıların heyecanı ve hırsı, ekonominin uzun vadede büyümeye devam edeceğini garanti ediyor. Bu büyümenin bir parçası olmak istiyoruz ve ülkenin refah düzeyine katkıda bulunmak istiyoruz".

Kamboçya Sigorta Derneği başkanı Huy Vatharo'ya göre, 2017 yılının ilk çeyreğinde hayat sigortası primleri, 8,9 milyon ABD doları seviyesine çıktı. Geçen yıl 4 milyon ABD doları olan primler yıllık bazda yüzde122,5'lik bir artış kaydetti.

Bu arada, genel sigorta sektörü aynı dönemde 20,3 milyon ABD doları seviyesinde gerçekleşerek yüzde 20,3'lük bir artış gösterdi.

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler