1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Everest Re, Brexit sonrası Dublin'i seçti

Everest Re, Brexit sonrası Dublin'i seçti

Everest Re Group, Dublin merkezli iştirakinin, İrlanda Merkez Bankası tarafından İrlanda'da yetkili hayat dışı sigortacılık alanında çalışmasına ilke olarak izin verildiğini açıkladı

Everest Re, Brexit sonrası Dublin'i seçti

Everest Re Group, Dublin merkezli iştirakinin, İrlanda Merkez Bankası tarafından İrlanda'da yetkili hayat dışı sigortacılık alanında çalışmasına ilke olarak izin verildiğini açıkladı.

Yeni Dublin merkezli iştirak olan Everest Insurance Ireland, dac (EIID), Brexit'ten sonra tek bir düzenleyici çerçeve kapsamında Avrupa Birliği (AB) genelinde faaliyet göstermesini sağlayacak.

 

Everest Re Group'un başkanı ve CEO'su Dominic J. Addesso."Everest, 2009'dan beri İrlanda'da reasürör olarak faaliyet gösteriyor. Sağlam düzenleyici çevre, istikrarlı ekonomi ve yüksek eğitimli yetenek havuzu, İrlanda'yı küresel sigorta müşterilerimiz için giderek daha karmaşık ve birbirine bağlı bir dünyada ek seçenekler sunarak Everest için mükemmel bir seçim haline getirmektedir. Yeni İrlanda sigorta platformumuz Kuzey Amerika Sigorta operasyonlarımızı ve Lloyd's Syndicate'imizi tamamlayacak ve Everest'e Avrupa Birliği menşeli sigorta işlemleri yoluyla müşterilere hizmet sunacaktır. Bu platformun kurulması, stratejimizin uygulanmasında önemli bir kilometre taşı" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler