1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. AIG, İslami Satın Alma&Birleşme sigorta poliçesini piyasaya sürdü

AIG, İslami Satın Alma&Birleşme sigorta poliçesini piyasaya sürdü

American International Group (AIG) Orta Doğu ve Kuzey  Afrika bölgelerinde (MENA) şirket birleşmeleri ve satın  almaları kapsayan ve seriat yasalarına uygun bir sigorta poliçesini piyasaya sürdü.

AIG, İslami Satın Alma&Birleşme sigorta poliçesini piyasaya sürdü

American International Group (AIG) küresel bir hukuk firması olan Norton Rose Fulbright’ın danışmanlığında Orta Doğu ve Kuzey  Afrika bölgelerinde (MENA) şirket birleşmeleri ve satın  almaları kapsayan ve şeriat yasalarına uygun bir sigorta poliçesini piyasaya sürdü.

reinsurancene.ws'de yer alan habere öre, AIG bu yeni ürünü Şeriat hukukuna uygun çözümler üreten Cobalt Underwriting firmasıyla birlikte piyasaya sürdü ve şirket birleşmeleri ve satın alma işlemleri alanında bir dizi İslami sigorta çözümü geliştirdi.
 

AIG yükselen piyasalar satın alma ve birleşme müdürü Mark Storrie, şeriata uygun garanti ve tazminat sigortasınınş MENA bölgesinde veya küresel alanda yatırım yapmayı düşünen müşteriler için eşsiz ve özel bir çözüm olduğunu belirterek, “Yapılan her işlemde başlangıçta mükemmel olması düşünülen süreç bilinmeyen veya tahmin edilemeyen bir sebepten ötürü daha vasat olabilir fakat bizim bu bölgede ilk kez piyasaya sunmaktan mutluluk duyduğumuz bu ürün oldukça pratik bir çözüm oldu,” dedi.
 

AIG’nin garanti ve tazminat sigortası poliçesi hem alıcı hem de satıcıları temsil veya garanti şartlarında oluşacak çeşitli hatalardan kaynaklı maddi kayıplardan korumayı hedefliyor. Alıcılar teklifleri ayırt edebilecekler ve satıcılar  da tazminat yükümlülüklerini azaltabilecekler. Böylece her iki taraf da anlaşmayı daha verimli tamamlayabilecekler.

Cobalt Sigortacılık'tan şeriat alimi Şeyh Zubair Miahise, MENA coğrafyasının İslami sermayenin en önemli merkezi olduğunu hatırlatarak “ AIG’nin piyasaya sürdüğü birleşme ve satın alma sigortası İslami finansal işlemlerin tümünün Şeriata  uygun olması yolunda olumlu bir adımdır. Biz Cobalt olarak AIG ile birlikte geliştirdiğimiz İslami Sigortacılık değerlerine dayanan garanti ve tazminat sigortasının gördüğü yüksek talepten oldukça memnunuz,” dedi.

AIG’ye danışmanlık yapan Norton Rose Fulbright ekibi, şirket ortaklarından ve Dubai ofisinden Adjou Ait Ben Idir öncülüğünde, kıdemli çalışanlardan Agnieszka Braciszewska, Rachel Moylan (IT/IP uzmanı), danışman Louisa Lynch’ten (Emlak Uzmanı)  oluşmaktaydı. 

Şirketin ortaklarından Londra ofisinden Dominic Stuttaford vergi konularında tavsiyelerde bulundu.

Adjou Ait Ben Idir ise, garanti ve tazminat sigortasının MENA bölgesinde şirket birleşmeleri ve satın alma işlemleri için kilit bir unsur olmaya başladığını, sigortacılık  ve şirket birleşmeleri ve satın alma işlemlerindeki deneyimleri ve bilgilerinin firmalarına dünyanın birçok yerinde danışmanlık işi kazandırdığını ve MENA bölgesinde bu poliçelerin kullanımının artacağını beklediklerini ve bu süreçte AIG’ye danışmanlık yapmaktan  mutluluk duyduklarını belirtti.

Önceki ve Sonraki Haberler