1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. Aksigorta'dan 'Hayata Devam Sigortası'

Aksigorta'dan 'Hayata Devam Sigortası'

Aksigorta “Hayata Devam” Sigortası günümüzde çok sık karşılaşılan başta kanser olmak üzere tedavi maliyeti yüksek ve uzun süre hastaları çalışmaktan alıkoyabilen 13 hastalığı içeriyor

Aksigorta'dan 'Hayata Devam Sigortası'

Aksigorta “Hayata Devam Sigortası' günümüzde çok sık karşılaşılan başta kanser olmak üzere tedavi maliyeti yüksek ve uzun süre hastaları çalışmaktan alıkoyabilen 13 hastalığı içeriyor.

Aksigorta, “Hayata Devam Sigortası' ile kanser, böbrek yetmezliği, kalp, karaciğer, akciğer ve pankreas, organ nakli ameliyatları, körlük, MS, Parkinson, Alzheimer, 3. derece yanık, işitme kaybı, uzuv kaybı, kalp krizi, kalp kapakçığı ameliyatı ve aort ameliyatları için hastalığın teşhisinin hemen ardından sunduğu tazminat ile sigortalılarına tedavi masrafları için destek olacak.

Türkiye'de 'Hayata Devam Sigorotası' kapsamındaki hastalıkların görülme oranı

 

Sağlık Bakanlığı verilerine göre, Türkiye’de yılda 103 bin erkek ve 71 bin kadın olmak üzere ortalama 174 bin kişiye kanser tanısı konuluyor. Ülkemizde erkeklerde akciğer, prostat, bağırsak ve mide kanseri; kadınlarda meme, tiroid, bağırsak, rahim ve akciğer kanserleri yaygınlık gösteriyor.

Türkiye’de 24 bin 886 kişi organ nakli sırasında bekliyor. Bunlardan 21 bin 531 kişi böbrek, 2 bin 94 kişi karaciğer, 901 kişi kalp, 283 kişi pankreas için bekliyor. Ülkemizde yaklaşık 600 bin Alzheimer hastası ve 120 bin Parkinson hastası bulunuyor.

Sağlıklı beslenme, sağlıklı kilo verme ve fiziksel olarak aktif olma yoluyla, yaygın kanserlerin üçte biri önlenebiliyor. Kanser türlerinin uyarılarını erken keşfetmek, bulgularını araştırmak ve ileri tetkik için hastaların sevk edilmesi erken tanı şansını arttırıyor. Erken teşhis, tedavi sürecini ve sonrasını olumlu etkiliyor.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler