1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. Aksigorta'dan ilk çeyrekte sektörün üzerinde büyüme

Aksigorta'dan ilk çeyrekte sektörün üzerinde büyüme

Aksigorta’nın 2018 yılı ilk çeyrek finansal sonuçları açıklandı. 2017’de 2,6 milyar TL primle üretimini yüzde 39 artırdı

Aksigorta'dan ilk çeyrekte sektörün üzerinde büyüme

Aksigorta’nın 2018 yılı ilk çeyrek finansal sonuçları açıklandı. 2017’de 2,6 milyar TL primle üretimini yüzde 39 artıran Aksigorta, bu yıla da büyüme ile başladı. Geçen yıl ile kıyaslandığında yüzde 52 prim artışı elde eden Aksigorta, bu yılın ilk çeyreğinde 932 milyon TL’lik prim üretti. Trafik havuzu hariç tutulduğunda yılın ilk üç ayında; sigorta sektörü yüzde 11 büyürken; Aksigorta yüzde 50 büyüme ile dikkat çekti.

Aksigorta, yılın ilk çeyreğinde dijitalleşme ve teknolojiye yatırıma odaklanarak hizmet ve ürün gamını bu çözümlerle zenginleştirdi. Uluslararası Finansal Raporlama Standartları (UFRS) bazında geçtiğimiz yıla oranla yüzde 28 büyüme ile 47 milyon TL’lik net kara ulaştı ve Aksigorta’nın bileşik rasyosu da yüzde 95 seviyesinde gerçekleşti. Türkiye Finansal Raporlama Standartları (TFRS) bazında da geçtiğimiz yıla oranla yüzde 109 büyüme ile 52 milyon TL’lik net kara ulaştı.

Aksigorta yılın ilk çeyreğinde öncelik verdiği Kaskoda yüzde 29 ve mühendislik ürünlerinin içinde bulunduğu Genel Zararlar branşında yüzde 21 ile sektörün üzerinde bir büyüme gerçekleştirdi. Acente kanalında yüzde 75, Banka kanalında yüzde 20 büyüme ile sektörün üzerinde büyüyen Aksigorta tüm satış kanallarında geçtiğimiz seneye oranla büyüme sağladı.

Uğur Gülen: “Karlı büyümemiz devam edecek ve 2018’de pazar payımızı artıracağız”

2017 yılının Aksigorta için hamle yılı olduğunu 2018 yılına çok güçlü başladıklarını dile getiren Aksigorta Genel Müdür Uğur Gülen, “2018 yılında da kolay, yalın ve erişilebilir sigortacılık vizyonu ile kalıcı üstünlük sağlayan sigorta şirketi olacağız. İnovasyon, analitik, yapay zeka ve yeni teknolojiler önümüzdeki dönem için öncelikli yatırım alanlarımız arasında yer alıyor.Ağırlıklı olarak odaklandığımız yapay zeka teknolojilerinden maksimum verimi almayı hedefliyoruz. İnsan odaklı stratejimiz ile hissedar, müşterilerimiz ve çalışanlarımızla değer yaratacağız” dedi.

 

Aksigorta’nın bu yılki yatırım alanları arasında inovasyon, analitik, yapay zeka ve yeni teknolojiler yer alıyor. Öncelik verdiği kasko ve sağlık branşlarında sektörün üzerinde büyüme göstererek güçlü bir performans sergiliyor.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler