1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. Alman Talanx Türkiye'de varlığını güçlendiriyor

Alman Talanx Türkiye'de varlığını güçlendiriyor

Talanx, ABD merkezli Liberty Mutual Group'un hayat dışı bağlı kuruluşu olan Liberty Sigorta'daki hisselerinin yüzde 99,4'ünü satın alıyor.

Alman Talanx Türkiye'de varlığını güçlendiriyor

Türkiye'de HDI Sigorta'yı da bünyesinde bulunduran Alman sigorta devi Talanx Group, Türkiye’de hayat dışı sigortacılık alanında faaliyet gösteren Liberty Sigorta'yı satın almak üzere anlaşma imzaladı. Talanx, ABD merkezli Liberty Mutual Group'un hayat dışı bağlı kuruluşu olan Liberty Sigorta'daki hisselerinin yüzde 99,4'ünü satın alıyor.

Satın alma Talanx, grubun ana pazarlarından biri olan Türkiye'deki varlığını güçlendirecek. İşlem, 2018 yılının ilk yarısında gerçekleşmesi beklenen ilgili düzenleyici onayların alınmasına bağlı.

Talanx International yönetim kurulu başkanı Torsten Leue, "Liberty Sigorta A.S., dengeli bir portföy yapısıyla birlikte 760 aracı dağıtım ağına sahip ve bu da Türkiye'deki stratejimizle uyum sağlıyor. Bu satın alma işlemi ile Talanx, hedef pazarlarındaki en büyük 5 oyuncudan biri olma stratejik hedefine bir adım daha yaklaşmış olmaktadır"dedi.

2016 yılında Liberty Sigorta brüt 56 milyon euro prim üretti ve 700 binden fazla poliçe sahibinden oluşan bir portföye sahipti.

Talanx'ın iştiraki HDI Sigorta, 2006 yılından bu yana hayat dışı sigortacılık piyasasında faaliyet gösteriyor. Şirket, dokuz bölge bürosu aracılığıyla sigorta hizmetleri sunuyor . 2016 yılında HDI Sigorta, yüzde 2.5 pazar payı ile 261 milyon euro prim üretti

Talanx, perakende müşterilerine ve endüstriyel müşterilere sigorta çözümleri sunan HDI, büyük bir reasürör olan Hannover Re, banka sigortacısı uzmanları neue leben sigortacılar, PB sigortacılar ve TARGO sigortacılar gibi bir dizi farklı markanın yanı sıra bir fon sağlayıcısı olan Ampega'da faaliyet göstermektedir ve varlık yöneticisi.

Önceki ve Sonraki Haberler