1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. Anadolu Hayat Emeklilik’in Kurumsal Dönüşüm Projesine IDC’den ödül

Anadolu Hayat Emeklilik’in Kurumsal Dönüşüm Projesine IDC’den ödül

Anadolu Hayat Emeklilik En İyi Kurumsal Dönüşüm kategorisinde FENİKS projesiyle ödüle layık görüldü

Anadolu Hayat Emeklilik’in Kurumsal Dönüşüm Projesine IDC’den ödül

IDC Türkiye 2017 Finans Zirvesi kapsamında gerçekleştirilen “Yılın En İyi Finans Teknoloji Projeleri” ödül töreni yapıldı. Anadolu Hayat Emeklilik En İyi Kurumsal Dönüşüm kategorisinde FENİKS projesiyle ödüle layık görüldü.

Finans sektörünün lider kurumlarının katılımıyla gerçekleşen IDC Türkiye 2017 Finans Zirvesi, 21 Kasım’da Wyndham Grand Levent’te gerçekleşti. Zirve kapsamında gerçekleştirilen “Yılın En İyi Finans Teknoloji Projeleri” ödül törenin En İyi Kurumsal Dönüşüm kategorisinde kazananı FENİKS projesiyle Anadolu Hayat Emeklilik oldu. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ödül törenine yapılan 38 proje başvurusu, CIO ve akademisyenlerden oluşan yaklaşık 40 kişilik jüri ekibi tarafından değerlendirildi.

FENİKS Sektörün dönüşümüne öncü oldu

Anadolu Hayat Emeklilik’in büyük dönüşüm programının lokomotif projesi FENİKS ve uydu projeleri, 2012 yılında başladı. 3 ayrı hattan yürütülen programın ilk hattında poliçe girişi, tahsilat, ayrılma gibi temel sigortacılık süreçleri en yeni teknolojiler kullanılarak yeniden tasarlandı ve otomasyona kazandırıldı. İkinci hat kapsamında Muhasebe Sistemleri, Komisyon, Ödeme Sistemleri ve CRM gibi paralel projeler yürütülerek tüm eko sistem yenilenerek, ana sistemle entegre hale getirildi. Üçüncü hat kapsamında ise yeni nesil bütünleşik sistemlere, güvenlik altyapısına, istemci ve sunucu sanallaştırmasına, izleme sistemlerine büyük bütçeli altyapı yatırımları yapıldı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler