1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. Anadolu Hayat Emeklilik'ten otomatik katılıma online çözüm

Anadolu Hayat Emeklilik'ten otomatik katılıma online çözüm

Anadolu Hayat Emeklilik otomatik katılıma ilişkin süreçleri kolaylaştırmak ve hızlandırmak için otomatik katılıma giriş işlemlerinin tamamlanabildiği online otomatik katılım sayfasını hizmete sundu

Anadolu Hayat Emeklilik'ten otomatik katılıma online çözüm

2017 yılı başından itibaren kademeli geçiş ile uygulamaya giren otomatik katılımın beşinci fazı Temmuz ayı itibarıyla başlıyor. Çalışan sayısı 10 ile 49 arasında olan yaklaşık 213 bin kurumun bu fazda sisteme dâhil olması bekleniyor. Otomatik katılıma ilişkin tüm süreçleri kolaylaştırmak ve hızlandırmak için Anadolu Hayat Emeklilik, birkaç dakika içinde otomatik katılıma giriş işlemlerinin tamamlanabildiği online otomatik katılım sayfasını kurumların, serbest muhasebeci ve mali müşavirlerin hizmetine sundu.

Beşinci fazın Temmuz ayı itibarıyla başlayacağını hatırlatan Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü M. Uğur Erkan, “213 bin dolayında kurum sisteme dahil olacak. Bu kurumlar için süreçlerini hızlı ve verimli yönetmenin en öncelikli konular arasında olduğunun bilincindeyiz. Bu nedenle iş ortaklarımızın otomatik katılım için harcayacakları eforu minimuma indirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Anadolu Hayat Emeklilik şirketlerin yüklerini hafifletecek

2017 yılında otomatik katılımın faaliyete geçmesiyle birlikte bugüne kadar 4 milyonu aşkın çalışanın tasarruf etmeye başladığına dikkat çeken Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü M. Uğur Erkan, kurumların veya serbest muhasebeci ve mali müşavirlerin, anadoluhayat.com.tr internet sitesindeki “Online Otomatik Katılım” sayfasından diledikleri anda teklif alarak otomatik katılım sözleşmelerini hemen oluşturabildiklerini belirtti. Ayrıca, katılımcıların bireysel emeklilik hesaplarına ilişkin tüm işlemler için kurumların bordro programları ile entegre çalışabildiklerini dile getiren Erkan, “Şirketimizin online entegrasyon sağladığı bordro uygulamalarını kullanan işverenler, otomatik katılım kapsamında açılan bireysel emeklilik hesaplarına ilişkin pek çok işlemi anlık olarak gerçekleştirebiliyor. Bu sayede operasyonel süreçlerde kolaylık sağlanırken, olası hatalar minimuma indirgeniyor” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler