1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. Groupama Türkiye üst yönetiminde bayrak değişimine hazırlanıyor

Groupama Türkiye üst yönetiminde bayrak değişimine hazırlanıyor

Groupama Türkiye üst yönetimine 1 Eylül 2018 itibariyle gerekli yasal izinlerin alınmasının ardından Philippe-Henri Burlissonataması'nın ataması yapılacak

Groupama Türkiye üst yönetiminde bayrak değişimine hazırlanıyor

Groupama Türkiye üst yönetimde bayrak değişimine hazırlanıyor. 1 Eylül 2018 itibariyle gerekli yasal izinlerin alınmasının ardından ataması yapılacak ve görevi devralacak olan Philippe-Henri Burlisson; Ecole Nationale des Industries Chimiques de Nancy ve Ecole Nationale Supérieure du Pétrole et des Moteurs üniversitelerinde Kimya Mühendisliği eğitimi aldı. Kariyerine Süreç ve Üretim Mühendisi olarak Exxon-Mobil Grubu’nda başlayan Philippe-Henri Burlisson, 1999’da Enerji Konusunda Uzman Underwriter olarak Groupama’nın reasürans şirketi olan Sorema’da iş hayatına devam etti.

Sorema’nın 2001’de Scor’a satılmasıyla Groupama Portföy Yönetimi’nde iş hayatına devam eden Burlisson burada sırasıyla; Finansal Analist, Uluslararası Fon Yönetimi ve Aktif Yönetiminden Sorumlu Müdür görevlerini üstlendi. 2009 yılında Grup Aktif Yönetimi ve İlişkileri Müdürlüğü’ne; 2012 yılında da Groupama Assicurazioni’de (İtalya) Mali İşler ve Hukuktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı’na atandı. 2014’te Genel Sekreterlik ve Satın Alma birimleri de kendisine bağlandı. 2016’dan bu yana ise Groupama Grubu’nda Uluslararası Operasyonlar Müdürü olarak görev yapıyordu.

Philippe-Henri Burlisson, Groupama şirketlerindeki engin deneyimi, yetkinliği, dinamizmi ve yenilikçi yaklaşımı ile eylül ayından itibaren, şirketin Türkiye pazarındaki faaliyetlerini yönetecek.

Önceki ve Sonraki Haberler