1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. Anadolu Sigorta prim üretimini yüzde 23 artırdı

Anadolu Sigorta prim üretimini yüzde 23 artırdı

2018’in ilk yedi ayında 3,3 milyar TL prim üretimi gerçekleştiren Anadolu Sigorta, geçen yılın aynı dönemine göre prim üretimini yüzde 23 oranında artırdı

Anadolu Sigorta prim üretimini yüzde 23 artırdı

2018’in ilk yedi ayında 3,3 milyar TL prim üretimi gerçekleştiren Anadolu Sigorta, geçen yılın aynı dönemine göre prim üretimini yüzde 23 oranında artırdı.

2018 yılına üretim ve kârlılık alanında güçlü başlayan Anadolu Sigorta, performansını Temmuz ayı sonu itibariyle de devam ettirdi.

Geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre prim üretimini yüzde 23 oranında artıran Anadolu Sigorta, açıklanan resmi sonuçlara göre kara araçları, hava araçları, su araçları, nakliyat, yangın ve doğal afetler, makine kırılması, hava araçları sorumluluk ve genel sorumluluk branşlarında sektör lideri olarak konumlanmıştır.

Anadolu Sigorta’nın en yüksek prim ürettiği branşlar sırasıyla; 874,6 milyon TL ile “Kara Araçları Sorumluluk”, 579,5 milyon TL ile “Yangın ve Doğal Afetler”, 588,8 milyon TL ile “Kara Araçları” ve 471,8 milyon TL ile “Hastalık-Sağlık” oldu.

Geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre; “Hava Araçları” yüzde 56, “Nakliyat” yüzde 55, “Mühendislik” yüzde 43, Makine Kırılması yüzde 48 ve “Hastalık-Sağlık” yüzde 38 büyüme performansıyla en dikkat çeken branşlar arasında yer aldı.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler