1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. Anadolu Sigorta'nın “Bir Usta Bin Usta” 2017 eğitimleri tamamlandı

Anadolu Sigorta'nın “Bir Usta Bin Usta” 2017 eğitimleri tamamlandı

Projenin 2017 programında yer alan 5 il ve 5 meslekten toplam 90 usta adayı, 3 ila 6 ay süren eğitimlerini tamamlayarak MEB onaylı kurs bitirme sertifikalarını almaya hak kazandılar

Anadolu Sigorta'nın “Bir Usta Bin Usta” 2017 eğitimleri tamamlandı

Kaybolmaya yüz tutan mesleklere dikkat çekmek amacıyla Anadolu Sigorta tarafından hayata geçirilen ‘Bir Usta Bin Usta’ Projesi kapsamında 2017 yılı eğitimlerinden Balıkesir-El Yapımı Sabun Üretimi, Denizli-Buldan Bezi Dokumacılığı, İstanbul- Şile Bezinden Giyim ve Aksesuar Yapımı ve Sinop- Model Gemi Yapımı kursları tamamlandı.

Projenin 2017 programında yer alan 5 il ve 5 meslekten toplam 90 usta adayı, 3 ila 6 ay süren eğitimlerini tamamlayarak MEB onaylı kurs bitirme sertifikalarını almaya hak kazandılar. Kasım ayında başlayan Karaman Taşkale Zili Dokumacılığı kursu ise devam ediyor.

Bir Usta Bin Usta Projesi kapsamında 8 yılda 40 mesleki eğitim düzenlendi ve 750 usta adayına eğitimler verildi. Kursiyerler, MEB onaylı usta öğretici niteliğindeki kurs bitirme sertifikalarını alarak mezun oldu. Böylece kurslar aracılığıyla bir yandan yerel mesleklerin kaybolması engellenirken diğer yandan gençlere de yeni iş olanakları yaratılmış oldu.

Bir Usta Bin Usta’nın 2018 proje dönemi programı yeni yıl ile birlikte açıklanacak. Projeyle ilgili gelişmeler birustabinusta.com.tr adresi üzerinden takip edilebilir.

Önceki ve Sonraki Haberler