1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Aon Benfield hava riski çözüm ortağı ile anlaşmasını yeniledi

Aon Benfield hava riski çözüm ortağı ile anlaşmasını yeniledi

Swiss Insurtech firması CelsiusPro ve Aon Benfield, iklim riskleri için veri analizi ve çözüm tasarımı ortaklığını yeniledi

Aon Benfield hava riski çözüm ortağı ile anlaşmasını yeniledi

Swiss Insurtech firması CelsiusPro ve Aon Benfield, iklim riskleri için veri analizi ve çözüm tasarımı ortaklığını yeniledi.

Olumsuz hava ve doğal afetlerin riskini azaltmak için parametrik sigorta çözümleri ve hava türevleri konusunda uzmanlaşmış olan CelsiusPro 2013 yılından bu yana Aon Benfield'a hava durumu endeksi sigorta ürünleri için risk analizi ve yapılandırma hizmetleri sağlıyor.

CelsiusPro'dan yapılan açıklamada yenilenen ortaklığın, son derece uzmanlaşmış yenilikçi hava ve doğal afet sigorta çözümlerinin daha da geliştirilmesini sağlayacağı belirtildi.

Aon Benfield'in Genel Müdürü Kurt Cripps; "CelsiusPro'nun modelleme özellikleri, büyük inşaat projelerinin spesifik ihtiyaçlarını karşılamamıza ve hava ile ilgili inşaat riskleri için benzersiz özelleştirilmiş çözümler sunmamıza izin veriyor. Bu, inşaat şirketleri ve proje yöneticileri için büyük bir avantaj ve kapsamlı bir risk yönetimi sürecini destekliyor" dedi.

CelsiusPro CEO'su Mark Ruegg; "Aon Benfield ile ortaklığa devam etmekten ve tüm dünyadaki büyük inşaat projelerini ortaklaşa analiz etmekten memnunuz. Bu işbirliği, uzmanlaşmış parametrik sigorta ürünlerimizi daha da geliştirmemizi ve çok fazla sayıda müşteriye ulaşmamızı sağlıyor" dedi.

CelsiusPro, hava koşullarına bağlı inşaat gecikmelerini telafi etmek için riskleri ve yapıları endeks sigorta çözümlerini modellemek için kullanılan resmi meteorolojik, hidrolojik, jeolojik veya uzay ajansları tarafından sağlanan büyük ölçekli iklim verileri toplayarak, Aon Benfield için dünya çapında hava durumu risk analizleri gerçekleştiriyor..

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler