1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Aon: Doğal afetler için en pahalı 3. çeyrek olabilir

Aon: Doğal afetler için en pahalı 3. çeyrek olabilir

Aon Benfield'ın felaket model geliştirme ekibi Impact Forecasting'e göre 2017 yılının üçüncü çeyreği, doğal afetler için en pahalı çeyreklerden biri olarak yeni bir rekor kıracağa benziyor

Aon: Doğal afetler için en pahalı 3. çeyrek olabilir

Aon Benfield'ın felaket model geliştirme ekibi Impact Forecasting'e göre 2017 yılının üçüncü çeyreği, doğal afetler için en pahalı çeyreklerden biri olarak yeni bir rekor kıracağa benziyor.

Impact Forecasting'in direktörü ve meteorologu Steve Bowen, "Eylül ayı doğal afetler açısından son derece yoğundu. Atlantik Okyanusunda rekor kıran kasırgalar için en aktif ay oldu. Eylül ayı temmuz ve ağustos aylarındaki olaylarla birleştiğinde 2017 yılının üçüncü çeyreğinin, doğal felaketler için şimdiye kadar kaydedilmiş en pahalı çeyreklerden biri olarak hesaplanması bekleniyor" açıklamasında bulundu.

Doğal afetlere bağlı en fazla hasar, Irma'nın ABD ve Karayipler'deki etkisi ile Maria Kasırgası'nın  Karayipler'teki etkisinden kaynaklandı. Meksika'da meydana gelen iki deprem büyük kayıplara yol açtı. Bowen'e göre bu olaylar, federal hükümetler ve sigorta endüstrisi için ağır bir maddi yük oluşturmaya hazır.

Kasırgaların neden olduğu kayıplar tam olarak netleşmese de bazı şirketler halihazırda Harvey, Irma, Maria ve Meksika depremleri için zarar tahminlerini açıklamaya başladı. 

 

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler