1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Reasürörler 3. çeyrek felaket kayıplarını açıkladı

Reasürörler 3. çeyrek felaket kayıplarını açıkladı

Reasürörler üçüncü çeyrek felaket kayıplarının ayrıntılarını yayınlamaya devam ediyor

Reasürörler 3. çeyrek felaket kayıplarını açıkladı

Reasürörler üçüncü çeyrek felaket kayıplarının ayrıntılarını yayınlamaya devam ediyor.

Bermuda merkezli Everest Re, üçüncü çeyrekte 1.2 milyar dolarlık, reasürans ve eski haline geri döndürme primi düşüldükten sonra vergi öncesi felaket kaybına maruz kalacağını öngörüyor. Şirket vergilerden sonra net ekonomik etkinin 900 milyon dolar olacağı tahmininde bulundu. Kayıp tahminleri, Harvey, Irma ve Maria (HIM) Kasırga'ları ve Meksika depremlerinden kaynaklanan kayıpları içeriyor.

Diğer bir Bermuda'lı reasürör olan AXIS Capital Holdings, 2017 yılının üçüncü çeyreğine ait felaket kayıplarının  578 milyon dolar olacağını tahmin ediyor..

Tokio Marine Holdings, ise HIM' ve Meksika depremine atfedilebilir vergi öncesi  yaklaşık  580 milyon dolar kayıp beklediğini açıkladı.

Arch Capital Group da, 2017 yılının üçüncü çeyreğinde doğal felaketlerden gelen vergi sonrası maliyetlerin 285 milyon dolarla 345 milyon dolar seviyesinde olmasını beklediğini açıkladı. Doğal afet kayıpları, HIM, Meksika depreml  ve diğer küçük küresel olayları içeriyor.

XL Group, üçüncü çeyrekte HIM ile ilgili yaklaşık 1.33 milyar dolar net kayıp beklediğini açıkladı. Daha küçük kayıp olayları da dahil edildiğinde kaybın yaklaşık 1.48 milyar dolar olacağı öngörülüyor.

 

 

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler