1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. Avivasa, zirveyi bırakmıyor

Avivasa, zirveyi bırakmıyor

AvivaSA, Emeklilik Gözetim Merkezi (EGM)’nin 31 Mart 2018 tarihli verilerine göre, fon büyüklüğünde ulaştığı 15,7 milyar TL ve yüzde 19,5 pazar payıyla; sektör liderliğini 2018 yılının ilk çeyreğinde de sürdürdü

Avivasa, zirveyi bırakmıyor

AvivaSA, Emeklilik Gözetim Merkezi (EGM)’nin 31 Mart 2018 tarihli verilerine göre, fon büyüklüğünde ulaştığı 15,7 milyar TL ve yüzde 19,5 pazar payıyla; sektör liderliğini 2018 yılının ilk çeyreğinde de sürdürdü. Toplam 18 firmanın faaliyet gösterdiği bireysel emeklilik sektöründe AvivaSA, fon büyüklüğünde, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 23,3; yılbaşından bu yana ise yüzde 1,7 büyüme yakaladı. Katılımcı sayısında ise, 900 bin kişi seviyelerine ulaştı.

AvivaSA, yılbaşında 50-99 arası çalışanı olan işletmelerin sisteme dahil olduğu ve 1 Temmuz 2018 tarihinde ise, 10-49 arası çalışanlı işletmelerin sisteme dahil olacağı Otomatik Katılımda ise, fon büyüklüğünde 228 milyon TL’ye ulaşarak 407 bin katılımcı ve 5009 firmayı portföyüne kattı.

Sabancı Holding ve Aviva iştiraki olan firma, hayat pazarında ise, 140 milyon TL prim üretimi ile bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 25 büyüdü.

Fırat Kuruca: “Sektörde fark yaratmanın anahtarı ‘müşteri odaklılık’

Konuyla ilgili bir açıklama yapan AvivaSA CEO’su Fırat Kuruca, “müşteri odaklılık” ve “dijitalleşmenin” öneminin altını çizerek şunları söyledi: “Tıpta ve teknolojideki gelişmeler sayesinde insan ömrü uzuyor, yaşam kalitesi artıyor. Şu an Türkiye’de ortalama ömür 78 yıldır. İnsan ömrü uzadıkça ve yaşlandıkça sigorta ve emeklilik ürünlerinin gerekliliği daha da ortaya çıkıyor.18 yaşından 90 yaşına kadar her insana dokunabileceğimiz ürünlerimiz var. Hiç bir ürün ya da hizmet bu kadar uzun soluklu değil. Tam bu noktada, “müşteri odaklılık” kavramı çok daha önem kazanıyor. Sektörümüzün geleceğini, müşteri odaklılık ve dijitalleşme olguları belirleyecek. Ve her iki konuda da, AvivaSA olarak önemli adımlar atıyoruz, atmaya devam edeceğiz” dedi.

AvivaSA’nın bu yılın hedeflerine de değinen Kuruca, sözlerine şöyle devam etti: “BES fon büyüklüğündeki liderliğimizi bu yıl da sürdürmeyi hedefliyoruz. Otomatik Katılımda da şu ana kadar gerçekleştirdiğimiz başarımızı sürdürmeyi amaçlıyoruz. Hayat sigortaları tarafında ise, bütün koruma branşlarında pazar payımızı artırma hedefimiz var. Özellikle hayat ürünlerinde, yenilikçi ve farklı yaklaşımımız ve müşteri ihtiyaçlarına uygun ürünlerle, serbest hayat ürünleri pazarında ciddi anlamda pazar payı kazanmayı hedefliyoruz.”

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler