1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. Siber sigorta siber saldırıların zararını en aza indiriyor

Siber sigorta siber saldırıların zararını en aza indiriyor

Chubb Türkiye Ülke Başkanı Emre Buğday siber sigorta çözümlerinin siber saldırıların zararını en aza indirdiğini söyledi

Siber sigorta siber saldırıların zararını en aza indiriyor

Aktif Bank iştiraki Sigortayeri, finansal sigortalar alanındaki çözüm ortağı Chubb Türkiye ile katıldığı Entegre Siber Güvenlik Teknoloji Platformu’nda son dönemde siber güvenlik alanında yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Birçok teknoloji şirketini buluşturan etkinlikte, Sigortayeri ve Chubb, katılımcıların siber riskler alanındaki teminat ihtiyaçlarına yönelik sigorta programları hakkında bilgiler paylaştı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Sigortayeri Genel Müdürü Cüneyt Tanrıverdi, “Şirketimiz Sigortayeri ve ASRON markalarıyla, 1 milyonun üzerinde kurumsal ve bireysel müşteriye karşılıklı güven temelinde sigorta hizmetleri sunuyor. Bu kadar büyük bir müşteri grubuna hizmet ederken, siber güvenlik elbette şirketimiz ve müşterilerimiz açısından büyük önem taşıyor.” dedi.

Tanrıverdi, “Bireyler ve organizasyonlar için kaçınılmaz hale gelen dijital teknolojiler, getirdiği yeniliklerin yanı sıra güvenlik boyutunda da yeni kaygıların oluşmasına neden oluyor. Araştırmalar da bunu destekliyor: Dünya Ekonomik Forumu siber riskleri, dünyanın karşılaştığı en ciddi 5 risk arasında gösterirken, 2021 yılında siber güvenlik ihlallerinin dünyaya 6 trilyon dolara mâl olacağı tahmin ediliyor. Kurumlar bazında baktığımızda ise üzerimize düşen görev, riskleri kontrol altında tutarak bilişim altyapılarını dirençli hale getirmek ve güvenli, saldırılara karşı dayanıklı bir siber alanın sağlanması için çalışmak... Bu doğrultuda ihtiyaçları en doğru şekilde analiz etmek, şirket bünyesinde en alt kademeden en üst kademeye kadar herkesin bu konuda eğitim almasını sağlamak ve kapsamlı bir siber risk planı oluşturmak büyük önem taşıyor. Biz de Sigortayeri olarak, Asron Sigorta markası altında, Chubb Türkiye iş birliği ile bankacılık, enerji ve perakende sektörlerine yönelik Türkiye ve yurtdışında çok sayıda kurumsal müşterimize siber risk sigortaları sunuyoruz. Bu alandaki gelişmeleri yakından takip ederek ve doğru iş ortaklıklarımızı sürdürerek, ülkemizin siber güvenlik sahasında güçlenmesine katkıda bulunmaya devam edeceğiz. Entegre Siber Güvelik Teknoloji Platformu aracılığıyla sektörün oyuncularıyla bir araya gelmekten mutluluk duyuyoruz.” şeklinde sözlerini tamamladı.

Tüm dünyada kurumlara yönelik ciddi siber saldırılar yaşandığını ifade eden Chubb Türkiye Ülke Başkanı Emre Buğday ise “Giderek yoğunlaşan siber saldırılar sadece büyük kurumları değil, küçük ve orta ölçekli işletmeleri de hedef alıyor. 2017’de Türkiye’de online siteleri çökertmeye yönelik günde 475, saatte 20, dakikada 3 DDoS saldırısı yaşandı ve Türkiye dünyada en fazla DDos saldırısına hedef olan ülkeler arasına girdi. Saldırıya maruz kalanlar hem maddi zarar gördü hem de itibarları zedelendi, bu da müşteri kaybını beraberinde getirdi. Bu tarz risklere karşı hazırlık yapmak önemli olsa da hiçbir önlem siber saldırılara karşı yüzde yüz koruma sağlamıyor. Siber sigorta çözümleri ise siber saldırıların zararını en aza indirgiyor. Siber sigorta pazarının liderlerinden Chubb olarak, bu alandaki 20 yılı aşkın global birikimimizi Türkiye’ye getirdik. Her şirketin ihtiyacı; faaliyet gösterdiği sektöre, büyüklüğüne, risklere göre farklılık gösteriyor. Bu nedenle siber sigorta çözümlerinin özelleştirilebilir olması gerekiyor. Chubb olarak her bir riski kendi içinde değerlendirip ona özel ürün tasarlıyoruz. Süreci müşteriyle beraber yönetiyor, hasar oluştuktan sonraki dönemde de müşterinin yanında yer alıyoruz.” şeklinde konuştu.

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler