1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. AXA, sigorta sektörünün kadın girişimcileriyle buluştu

AXA, sigorta sektörünün kadın girişimcileriyle buluştu

AXA, kadın girişimcilerin işlerine ve hayatlarına değer katmak, kadınların sigorta sektöründe daha çok yer almalarını sağlamak amacıyla Türkiye’nin dört bir yanındaki kadın acenteler ile bir araya geliyor

AXA, sigorta sektörünün kadın girişimcileriyle buluştu

AXA Sigorta, AXA’nın global çapta iş hayatındaki kadın girişimcileri desteklemek amacıyla uzun yıllardır sürdürdüğü çalışmalara paralel olarak geçtiğimiz yıl hayata geçirdiği Kadın Girişimci Sigortası ardından bu yıl da kadın acentelerle bir araya gelmeye başladı. Antalya’da yapılan ilk toplantıyı sektörün kadın girişimci acenteleriyle gerçekleştiren AXA Sigorta, toplantıda sigorta sektörünün bu gününü ve geleceğini değerlendirdi, kadınların ihtiyaç ve beklentilerine dair sektör profesyonellerinin görüşlerini dinledi.

Toplantıda konuşan AXASatış ve Pazarlama Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Firuzan İşcan; ‘’AXA Sigorta olarak sektörümüze kadın girişimcileri destekleme misyonumuzla da öncülük etmekten gurur duyuyoruz. Kadınlarımızın ihtiyaçlarını anlamamız için farklı kapıları çalmamıza gerek yok. Sektörümüzün kadın girişimcileri bize hem sektörün hem de kadınların iş hayatına katılımlarının desteklenmesi için en doğru bilgileri ve önerileri veriyorlar” dedi. İşcan, toplantının amacını kadının sigorta sektöründeki konumunu geliştirmek, kadın acentelerin ve acentelerin çalıştığı diğer kadın girişimcilerin beklentilerini anlamak ve bu doğrultuda AXA Sigorta olarak bu beklentilere cevap verecek aksiyon planları çıkarmak amacıyla tasarlanmış araştırma toplantıları olarak ifade etti ve toplantılara hızla devam ederek her bölgeyi dinleyeceklerinin altını çizdi.

 

AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölkenise “Sigorta 4.0 stratejimizin önemli ayaklarından biri olan Acente 4.0 çalışmalarımızın bir parçası olarak yaklaşık 6 aydır il toplantıları gerçekleştiriyoruz. Sahayı dinleyince daha etkili veriler elde ediyoruz. Sektörün büyümeye, kadın girişimcilerin ise desteklenmeye ihtiyacı var. Kadın acentelerimizin deneyimlerini yeni jenerasyona aktarmalı, başarılarını onlarla paylaşmalı ve kadın acentelerin farklı olduğu alanları daha da destekleyerek ekonomimize katkıda bulunmalıyız. Kadın acentelerimizden aldığımız geri bildirimlerle de tüm kadınların ihtiyaçlarına ve beklentilerine uygun çözümler sunmalı ve onların ekonomiye katılımı için doğru noktalarda desteklerimizi sürdürmeliyiz.” dedi.

 

AXA Sigorta Bireysel Teknik Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi olarak Sanem Çingay ise kadınların ekonomiye katkısı ile ilgili araştırma sonuçlarını paylaşarak, kadın girişimcileri desteklemenin aynı zamanda sektörel açıdan da önemli olduğunun altını çizdi. Çingay, “Antalya’da başlayan ve birçok farklı şehirde bir araya gelmeye devam edeceğimiz, sektörün her bölgedeki kadın girişimcilerini dinleyeceğimiz bu buluşmalarla; kadınları ve sektörü daha ileriye götürecek aksiyonları hep beraber ortaya koyup AXA Sigorta olarak üzerimize düşen görevleri, kadınlarımızı desteklemenin de gururu ile, memnuniyet içinde yerine getireceğiz” dedi ve çalışmalarının tüm sektöre de örnek olmasını ümit ettiklerini belirtti.

 

Önceki ve Sonraki Haberler