1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. AXA ve Denizbank'tan dijital işbirliği

AXA ve Denizbank'tan dijital işbirliği

AXA Sigorta, stratejik iş ortaklarından DenizBank ile başlattığı yeni uygulamasıyla dijital alanda bir ilke imza attı

AXA ve Denizbank'tan dijital işbirliği

AXA Sigorta, stratejik iş ortaklarından DenizBank ile başlattığı yeni uygulamasıyla dijital alanda bir ilke imza attı. DenizBank’ın şubelerinde kullandığı iBeacon teknolojisini kullanan ilk sigorta şirketi olan AXA Sigorta, ürünleriyle ilgili fiyat bilgilerini DenizBanklılara bluetooth teknolojisini kullanarak ulaştırmaya başladı.

Uygulama kapsamında şu an için DenizBank’ın mobil uygulamasına sahip kullanıcıların mobil cihazlarına DenizBank şubelerine girdiklerinde AXA Sigorta’nın ürünlerinden Sağlığım Tamam Sigortası ile ilgili bilgi ve fiyat detayları gönderiliyor. Bu sayede müşterilerin hem sigorta konusunda bilinçlenmesine katkı sağlanıyor hem de kendilerinin ve ailelerinin sağlığını korumaya yönlendiren bir mesaj fiyat avantajı ile sunuluyor.

AXA Sigorta Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Başkan ve İcra Kurulu Üyesi Özer Şimşek; “AXA Sigorta olarak hayata geçirdiğimiz inovasyonlarla müşterilerimize hızlı ve kolay hizmetler sunuyoruz. Acentelerimize özel mobil uygulamanın geliştirilmesi, sigorta poliçelerinin iPhone Passbook’a aktarılması ve acentelerimizin dijital dönüşümün bir parçası haline gelmesi için Bahçeşehir Üniversitesi işbirliğiyle dijital eğitimler düzenlenmesi gibi sektörümüzde birçok ilke imza atmıştık. Bu alanda yeni öncülükler yapmayı da sürdüreceğiz çünkü dijitalleşmeye adapte olan değil katkıda bulunmaya odaklı bir vizyona sahibiz. İş ortaklarımızdan DenizBank ile hayata geçirdiğimiz en güncel çalışmamız da bu inovatif yaklaşımımızın bir yansıması. Bugün artık cihazların birbiri ile iletişim kurduğu nesnelerin interneti olarak adlandırdığımız dönemi yaşıyoruz. AXA olarak biz de bu dönemin tanıdığı olanakları daha hızlı ve kişiselleştirilmiş hizmetler sunmak için değerlendiriyoruz. Dijitalleşme vizyonumuzla birebir örtüşen iBeacon teknolojisi sayesinde potansiyel müşterilerimize de daha etkin bir şekilde ulaşabiliyoruz.” dedi.

DenizBank Perakende Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcısı Oğuzhan Özark işbirliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken, şöyle devam etti; “Mobil ve dijital platformların insan hayatını kolaylaştıran nimetleri ve bu alanda hızla değişen trendler, ürün ve hizmet yelpazemizi şekillendirmek, müşterilerimizin hayatına daha fazla değer katmak konusunda Bankamızın yol haritasını belirliyor. Tanıklık ettiğimiz insanlığın dördüncü dönüşümü, yaşamlarımızı kolaylaştırmaları için birbiri ile konuşan nesnelerin çağına doğru yelken açıyor. DenizBank olarak biz de yenilikçi uygulamalarımız ve bu yönde imza attığımız işbirliklerimiz ile müşterilerimizin yüzünü güldürmeyi hedefliyoruz. AXA Sigorta ile gerçekleştirdiğimiz anlaşma ile Beacon teknolojisi sayesinde şubelerimizde müşterilerimizin cep telefonlarına Sağlığım Tamam sigortası detaylarını belirten mesaj gönderiliyor ve bu konuda ilk elden bilgi sahibi olmalarını sağlıyoruz. Yenilikçi çalışmalarımız artarak sürecek.”

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler