1. HABERLER

  2. ŞİRKETLER

  3. Başakşehir- Kayaşehir Metrosu Projesi’ni Mapfre güvence altına aldı

Başakşehir- Kayaşehir Metrosu Projesi’ni Mapfre güvence altına aldı

Başakşehir- Kayaşehir Metrosu Projesi’ni yaklaşık 970 milyon TL teminat ile MAPFRE Sigorta güvence altına aldı.

Başakşehir- Kayaşehir Metrosu Projesi’ni Mapfre güvence altına aldı

Başakşehir- Kayaşehir Metrosu Projesi’ni yaklaşık 970 milyon TL teminat ile MAPFRE Sigorta güvence altına aldı. Başakşehir ile Kayaşehir arasını 4,5 dakikaya düşürecek olan Başakşehir-Kayaşehir Metrosu hattının 2019 yılı sonunda tamamlanması planlanıyor. Uzunluğu 6 kilometre olan ve dört istasyondan oluşan hat, 3. Havalimanı Metro Hattı ile de bağlantılı olacak.

"Gurur duyuyoruz"

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan MAPFRE Sigorta Ticari, Endüstriyel Sigortalar Teknik Ve Oto Dışı Hasar Genel Müdür Yardımcısı Ercan Eryaşar: “Türkiye’nin gelişimine katkı sağlayan önemli projelere destek olmaktan gurur duyuyoruz. Tüm sigorta branşlarında olduğu gibi Mühendislik Sigortaları branşında da iddialıyız. 2017’nin ilk yarı verilerine göre Türkiye’de sigorta şirketleri arasında Mühendislik Sigortaları branşında ilk sırada yer alıyoruz. 104.969.598 TL’lik toplam prim üretimimizle pazarda yüzde 11,87’lik bir paya sahibiz” dedi.

MAPFRE Sigorta, Başakşehir- Kayaşehir Metrosu Projesi’nin yanı sıra Gelibolu-Eceabat karayolu ve Tekfen - Katar Karayolu projesine de desteğini sürdürüyor. 483 milyon TL teminatla sigortalanan Gelibolu-Eceabat karayolu projesi, 6 adet tünel ile birlikte 47 km. uzunluktan oluşuyor. Tekfen İnşaat’ın Katar’da yapımına devam ettiği Al-Khor Karayolu projesinin teminat bedeli ise 2,2 milyar dolar.

Önceki ve Sonraki Haberler