1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Brexit sonrası bir sigorta şirketi daha Londra'dan ayrılıyor

Brexit sonrası bir sigorta şirketi daha Londra'dan ayrılıyor

Global sigorta ve reasürans şirketi XL Group, Dublin'i yeni Avrupa genel merkezi olarak seçti

Brexit sonrası bir sigorta şirketi daha Londra'dan ayrılıyor

Global sigorta ve reasürans şirketi XL Group, Dublin'i yeni Avrupa genel merkezi olarak seçti. Şirket Brexit nedeniyle 2018'de XL Insurance Company SE'yi İngiltere'den İrlanda'ya taşıyacak.

XL Group CEO'su Mike McGavick, bugün İrlanda'nın siyasi lideri  Taoiseach Leo Varadkar ile bir araya geldi.

McGavick, "Referandum ilanından bu yana önceliğimizin, müşterilerimize ve aracılarımıza kesinlik ve hizmet tutarlılığı sağlamak olduğunu açıkça belirtitik. XL Insurance Company SE'yi İrlanda'ya taşımak, bu taahhüdü yerine getirdiğimiz anlamına geliyor. "

McGavick sözlerine şöyle devam etti; "Bugün  Taoiseach Leo Varadkar ile görüşmem ilişkimizi ve İrlanda'ya olan bağlılığımızı daha da artırmaya yaradı. Dublin, Avrupa'da bizim için doğal bir ev. İrlanda'da uzun zamandır varlığımızı sürdürüyoruz; buradaki kaliteli iş ortamına, düzenleyici çevreye ve burada yaşayan insanların yeteneklerine inanıyor ve saygı duyuyoruz "dedi.

XL Insurance Company SE, Fransa, Almanya, Avusturya, İsviçre, İspanya, İtalya, İsveç, İrlanda ve Hollanda'da şubeleri bulunan Avrupa ve Asya'daki XL Grubu için temel sigorta şirketi platformunu sunuyor.

İngiltere'nin Brexit oylamasına kısa süre önce Dublin'de ofis açan diğer şirketler arasında Chaucer, Beazley ve Berkshire Hathaway Specialty Insurance yer alıyor.(Reinsurance News)

Önceki ve Sonraki Haberler